1 Mart 2012 Perşembe

Hero / Kahramanım Benim

16 bölümlük, 2009 yapımı  şeker bir Kore dizisi. Başrollerinde sevilen oyuncular Lee Jun Ki, Uhm Ki Joon, Yoon So Ji(Seven biri çıkar mı bilmiyorum ama :P ), Baek Yoon Shik var.

 Ayrıca yan rollerde es geçilmemiş, ortamı şenlendirecek tipler oluşturulmuş. Özellikle gazetede her kılığa giren unnie; "Ne şeker ablamızdın, Fahriye abla!" ödülüne layık gördüm seni :DKarakterlere kısaca laf atacak olursak :Hapisten çıkar çıkmaz peşine düşen muhabir Do Hyuk'tan 
(Lee Jun Kikurtulmaya çalışan Young Deok (Baek Yoon Shik) sonunda işbirliği yapmak zorunda kaldığı bu genç delikanlının kim olduğunu öğrendiğinde ona yardım eder ve gerçekleri el ele ortaya çıkarmaya başlarlar. 

Jae In 
(Yoon So Yi) genç ve başarılı bir polistir. Kara grubunun konserinde kaçırılacağı duyumunu alarak konsere sızar.  Jin Do hyuk (Lee Jun Ki) ile burada yolları kesişir. Artık bu ikili sık sık karşılaşacak, suç, adalet ve gerçeklik olgularının nasıl işlediğini bizlere gösterecektir.


Jin Do Hyuk
(Lee Jun Ki) ailesini küçükken kaybetmiş, çalışkan ve dürüst bir muhabirdir. Bomba haberler yakalama uğruna giremeyeceği kılı, yapamayacağı hareket yoktur.

Bir gün peşinde koştuğu haber dolayısıyla Young Deok ile yolları kesişir. Ve bu ikilinin bir arada atacağı adımların başlangıcı olur. Artık bir arada cesur adımlar atarak gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışacaklardır. Kang Hae Sun (Uhm Ki Joon) Kore'nin en saygın ve en çok satış yapan gazetesinde muhabirdir. Jin Do Hyuk ile aynı okulda
n mezun olmuş biridir ve  istediğini elde edebilmek için her şeyini ortaya koymaktan çekinmez. Gizemli bir yanı olduğunu bangır bangır bağırır, ayrıca çokta çekicidir. 
Dizi eğlenceli bölümleri peş peşe sıralarken aslında çok büyük söylemlerde bulunuyor. Gerçeklerin nasıl elden ele değiştirilebildiğini, bazılarının nasıl daha da eşit olduğunu gördükçe; bayraklar, yüzler, renkler değişse de insanoğlunun asla değişmediğini bilmek cidden içimi acıttı benim.
Lee jun Ki'nin askere gitmeden önce ki son çalışması olan bu eğlenceli yapım ayrıca ben hiç dövüşmesini bilmem arkadaşım, gel kardeş kardeş konuşarak halledelim bu sorunu dediği ilk çalışmadır ayrıca da. Güzel güzel dayağını yemesini de bilmiştir anlayacağınız. 
Samba, çaçaça , rumba hepsi Lee Jun Ki'den sorulur arkadaş bu dakikadan sonra (: Dans edebilmek bir ayrıcalıktır Lee Jun Ki iyi ki nasıl dans ettiğini daha önceden izlemişim :D Yoksa  ... Cümlenin devamı nasıl gelsindi bilemedim :D Aslında bu bölümde ki dansıyla büyüleyiciydin sen de  ben o bıyıklara takılı kaldım :D  
~~~~Pembeler içinde Lee Jun Ki ~~~~
Diziyi hala izlememiş olan insanlar hakkında ne düşünüyorsun Sevgili Jun Ki'm (: 
Çok açık sözlü çocuk vesselam :D 

2 yorum :

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...