28 Ekim 2012 Pazar

Yau lung hei fung / Look for a Star

2009 yapımı Andy Lau ve Shu Qi'nin başrollerini paylaştığı bir film "Look For A Star"

Andrew Lau'nun yönetmenliğini yaptığı filmin konusu ise şöyle: 

Zengin bir adamı ile otelinde krupiyelik yapan güzel bir kızın zamanla gelişen aşk hikayesini anlatıyor. Para kazanmak için bir barda dans eden ve yarı zamanlı krupiyelik yapan Shu Qi sürekli karşılaştığı bu yakışıklı adamdan etkilenir. Adamsa kızın hayatına girdikçe gerçek mutluluğu keşfeder. Andrew ve yakın iki iş arkadaşının aşk hayatları üzerinden aşka eğlenceli anlamlar yüklüyor film. 
Derler ki; Mutluluk kristal bir topmuş. Gökten düşünce paramparça olmuş. Parçalar her yere dağılmış. İnsanlar parçaları toplamaya başlamış, kimi çok toplamış kimi az. Bütün parçaları bulan olmamış...

Madem bu mutluluğun hepsini alamayacağız kendi payımıza düşeni ıskalamadan mutlu olmaya bakalım mı?

Karşımızda ki kişinin nasıl göründüğü, ne ile etiketlendiği... Bize mutluluk getirebiliyorsa açalım kollarımızı ve payımıza düşeni yaşayalım düşünmeden
Filmde şöyle birde sahne var, belki çok basit sıradan görünüyor ama benim içimi cız ettirdi resmen kendimden geçtim. Kendime biraz yüklenmiş olduğum bir günün habercisi de olabilir ama bu sahne çok gerçekçi ve acıttı içimi.


Gerçek bir hikayeden yola çıkılarak senaryolaştırıldığı iddia edilen filmi izlemek isteyenler buyursunlar. Çerezlik güzel bir film ve ayrıca Andy Lau gibi bir oyuncu da sizlere eşlik ediyor film boyunca. Daha ne olsun (: 
2 yorum :

  1. hemen hemen hemen online link aramaya başlıyorum bu tarz filmler tam benlik.

    YanıtlaSil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...