29 Nisan 2013 Pazartesi

Damo: Kadın Polis

Ailesi vatan hainliği suçu ile suçlanan Chae- Ok abisi ile askeri baskından hemen önce evden kaçarlar. Ancak tam sala binecekleri sırada attan düşen Chae Ok askerler tarafından yakalanır ve köle olur.

Bir soylunun evinde köle olarak ufak yaşında çalışmaya başlayan Chae Ok evin kendinden bir kaç yaş büyük oğluyla -ki o da  bir köleden olduğu için eziklenerek büyüyen biri- birlikte büyürler. Babasının adını alamayan Hwangbo kaderine karşı çıkmak için çok çalışır ve sonunda polis karakoluna komutan olur. 
Damo
Damo
Tam istediği mertebeye yükseldiğini düşündüğü sırada ülkedeki baş gösteren sahte para vukuatları can sıkıcı bir hal alır ve durumu soruşturma işi Hwangbo'ya verilir. Şimdi o hem yerini hem sevdiğini hem de kralını korumak zorunda kalacaktır. 

Sevdiği adamın yanında Damo olarak bile olsa var olmaktan mutluluk duyan Chae Ok gizlice kalbine sızan yabancı ile baş etmeye çalışırken bir yandan da kalbinin ne dediğini çözmeye çalışacaktır.
Damo
Sevdiğim oyunculardan örülmüş kadrosuyla *Damo ülkemizde de yayınlanmış diziler arasında yer alıyor.  Ha Ji Won ve Lee Seo Jin ikilisinin karışık ilişkilerinin üzerine eşsiz bir sos olarak eklenen Kim Min Joon faktörü izlerken keyif almamızı katlıyor resmen. Oyuncuların birbirleriyle uyumu muhteşem ancak...

Tarihi dizi olan Damo çekimlerinde öncelikle helikopter kullanan sevgili yönetmen sen taş ol emi!

Damo: Kadın PolisDamo: Kadın Polis
Teknik sorunlar başlığı altında adlandırdığım -ki ben olsam o yönetmeni ıslak sopayla döverdim- bazı nedenlerden diziye karşı ön yargım oluştu. Ama içerdiği öyle naif durumlar vardı ki sıkı sıkıya tutunmamı sağladı. Bazı film ve diziler vardır hani nedensiz gülümsersiniz ya da ufacık bir sahne derbeder eder sizi. Bu dizi bana göre öyleydi. Ji Won ah yine yaptı yapacağını, ummadığım yerden vurdun beni ♥

 Bu dizi en başından her şeyi bilerek izleyeceğiniz, buna seve seve göz yumacağınız bir yapım olacak. Sadece ona bir şans tanımanızı bekliyor. 
*Kadın Polis adıyla yayınlandı Damo dizisi ancak Damo Kore'de çay servisi yapan kadın anlamında kullanıyor galiba. Komutan bir kaç kez ısrarla bunu söylüyor çünkü. 


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...