9 Ağustos 2013 Cuma

Sugarless: Bir Parmak Bal

Sugarless
Kujima Lisesi Japonya'daki diğer liseler gibi liderlik mücadelesiyle dolu bir lisedir. Bu okula gelen öğrencilerin başka bir yere tutunamamasıda önemli bir nedendir elbette.
Sugarless
Her gelene sıcacık bir selamlama yapan karşılama komitesi Shiba Gaku içinde hazırdır. Daha okula adım attığı ilk dakikada liderliğe göz koyduğunu ilan eden Shiba attığı ilk adımda yerle bir olur.  İlk yenilgisini aldığı ve dövüşmekle yakından ilgisi olmayan bu çocuk sayesinde kimin kim olduğunu öğrenmeye başlar.
Sugarless
Okulda güçlü bir yenilmezlik listesi oluşmuştur ve Shiba bu listeyi tek tek geçmek zorundadır.

Karşısında onca insan varken o dövüşmek için önce Marumo Taiji'yi seçer. Ancak Marumo'nun bu çocukla ve diğerleriyle dövüşüp lider olma gibi bir isteği yoktur. O ailesine bakmakla yükümlüdür, çünkü boksör babası bir müsabaka sonrası hayatını kaybetmiştir.

Shiba okulda deli gibi dolaşıp kavga edecek birilerini ararken karşısına Tobe çıkar. Tobe okulda zayıf olan kişileri toplayarak oldukça kavgacı ve kalabalık bir grup kurmuştur kendine. Kısa sürede onlarca kişiyi kattığı grubuyla okulda olay çıkaran bu adamın karşısında duran Shiba'nın hiç şansı yoktur elbette. 
Sugarless
Onu yola getirip yeniden düzeni sağlamak için karşısına dikilecek kişi Marumo ile dövüşerek yenilgisiz olduğunu göstermek isteyen Shiro olacaktır. Yenenin sonradan belli olacağı kavgaya ara verip Shiba'yı kurtaran ikili aynı zamanda etrafta dolaşan Tobe'nin çetesini dağıtır. 

Artık birbirine karşı yenilmezlik ünvanı almaya çalışırken karşılarında duran rakiplerini de birlikte yenen yeni bir grup kurulmuştur. 
Sugarless
Birinci sınıflarda sivrilen bu gruba dikkat veren kişi okulun liderliği için gün sayan Kirio olur. Sadece bir kaç dakikalık bir eğlence olarak baktığı kavga için arkadaşlarıyla kura çekip onlara saldırırlar. 

Kendi aralarında dövüşerek geçen bu eğlenceli zamanlarda onları sürekli gözleyen liderleri Shake gizemli gücüyle yerini korurken yerine geçecek kişininde kim olacağını düşünmekten geri kalmaz. 
Sugarless
Bu Japonlar adama şiddeti sevdiriyorlar cidden (: Genç erkeklerin tepişmelerinin anlatıldığı dizi o kadar sevimli işlenmiş ki sevmemek çok zor. 

Dövüşerek arkadaşlığı, aşkı ve güçlü olmayı öğrenen liseli çaylakları izlemek sizlere de iyi gelecektir.

Aynı isimli mangadan uyarlamadır.
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...