11 Kasım 2013 Pazartesi

Spirited Away - Ruhların Kaçışı

Chihiro, ailesiyle birlikte yeni bir kasabaya taşınmaktadır. Yolculuk boyunca anne ve babasının keyifli cümlelerini tersler, çünkü geride bıraktığı hayatını seviyordur. Babasının muhteşem yol duygusu ve merakı, annesininde ona eşlik etmesiyle gizemli bir yapının önünde dururlar. 

Chihiro'nun bütün itirazına rağmen içeriye giren ailesini takip etmekten başka çaresi kalmaz. Eski binanın içinden açılan başka bir kapı ile yemyeşil bir alana girerler. Merakla gezdikleri bu yeri incelerken burunlarına gelen enfes kokular gidecekleri yönü belirlemeye başlar. Tamamen terk edilmiş görünen alan bir anda güzel yemeklerin satıldığı yemek büfelerine açılır. 
Ailesi lezzetli yemekler ile ilgilenirken Chihiro etrafı gezmeye başlar. Gördüğü büyük bir yapı dikkatini çeker. Karşısına aniden çıkan bir çocuk ona uzaklaşmasını söylediğinde durumu garipsese de koşarak ailesinin yanına gider. Ailesinin yerinde artık iki domuz olduğunu görüp, etrafta süzülen karartıların varlığını da fark edince kaçarak uzaklaşır. Ne yapacağını bilmeden bir köşede ağlarken kendisine yardım eden çocuk yeniden yanında belirir.  
Ailesini kurtarması ve özgür kalabilmesi için ona yardım edecek bu çocuğun adı Haku'dur. Hayatlarına devam edebilmeleri için çalışmak zorundadır.Daha önce gördüğü büyük binaya girer. Bir kontrat karşılığında adını Sen olarak değiştirir. Peki Chihiro yeniden normal hayatına dönebilecek midir? 

Miyazaki'nin hayal dünyasının en güzel örneklerinden olan 
Spirited Away 2001 yılı yapımı.

 Yayınlandığı yıl bir çok ödülüde toplayan bu görsel şölen ayrıca bir çok figürüde hayatımıza nakşetti. 
 İki saat boyunca keyifle izleyebileceğiniz, arşivinizin en güzel yerinde saklayacağınız bir yapım. İyi seyirler (:
2 yorum :

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...