11 Ocak 2014 Cumartesi

Perfect Blue

Perfect Blue
Mima Kirigoe  CHAM! grubunun üyesidir. Kariyerinde ani bir değişime gidilir ve artık idol olmak yerine oyuncu olmak için çalışması gerekir. Bir idole göre daha prestijli olan oyunculuk seçimi hayranlarından bazılarını rahatsız etse de Mima elinden geleni yaparak bu yolda ilerlemeyi ister. 

Gruptan ayrıldığını açıkladıktan sonra geçen sürede bir fax alır, 'hain' yazısının döşendiği kağıdı rahatsız edici bulsa da bu yolunda gitmesini engellemez. Menajerleri tarafından sürekli desteklenen ve kariyerine yön verilen Mima, oyunculuk kariyerinde ki ilk dizisinde daha fazla yer tutabilmek için ödün vermeye başladığında kendisi ile çelişkiye düşer. 
Perfect Blue
Me-Mania
Takıntılı bir hayranı olan Me-Mania lakaplı adamında verdiği huzursuzluk ve etrafında olan olaylar yüzünden psikolojik sıkıntılar yaşamaya başlar. Oynadığı karakter gibi gerçeklikle hayal arasında sıkışıp kalan Mima düştüğü kara delikten kurtulabilecek midir? 
Perfect Blue
Mima
1997 yapımı olan anime gerilim ve gizemin çok iyi harmanlandığı bir star dünyası yaklaşımı. Psikolojik çözümleme peşinde koşan seyirciye çok fazla labirent sunarak doyumu çok iyi sağlıyor.   Çizimler biraz hantal kalsa da hikayeni güzelliği sizi çiviliyor ekran karşısına. 
Perfect Blue
Yoshikazu Takeuchi'nin aynı isimli romanından uyarlanan 
filmin yönetmen koltuğunda Satoshi Kon var. 

Ayrıca film; 
Fant-Asia Film Festival'inde "En İyi Asya Filmi"(97), 
Fantasporto'da "En İyi Animasyon Film" (98) ,
B-Movie Film Festival'inde "En İyi Uzun Metrajlı Anime Film" (2000) 
ödüllerini kazanmıştır.


Keyifle izleyeceğinizi düşündüğüm bir animedir, tavsiyedir efendim.1 yorum :

  1. Bugün twitterda linkini görünce şaşırdım, ben de geçenlerde bu anime hakkında yazmıştım ama bu yazıdan haberim yoktu. Misilleme yapar gibi olmuş hoşlanmam öyle şeylerden, yanlış anlaşılmasın. Bu kadar yakın zamanda yazdığını görsem yazmazdım kesinlikle. Haberin olsun diye uğrayayım dedim.

    Film de güzel, izlesin bu yorumu okuyanlar:) Hadi bye.

    YanıtlaSil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...