2 Nisan 2014 Çarşamba

Tae Guk Gi: The Brotherhood of War (2004)

Tae Guk Gi: The Brotherhood of War (2004)
Konusu:1950 yılında başlayan Kuzey ve Güney Kore arasındaki savaşın yapıldığı yerlerde kazı yapan bir araştırma ekibi, savaş alanında bulduğu bazı eşyalar vasıtası ile bay Jin Tae’ye ulaşmışlardır. Savaş sırasında kaybolan ağabeyinden bir iz olabileceği düşüncesiyle yola çıkan Jin Tae bir taraftan da geçmişe dalar. O yıllarda kendisi üniversite öğrencisi, ağabeyi ise ayakkabı tamirciliği yapmaktadır. Annesi ve ağabeyinin nişanlısı ile mutlu bir yaşantıları vardır. Ağabeyi tüm imkânlarını kardeşi ve ailesi için seferber etmiştir ve evlilik planları yapmaktadır. Ancak bu sırada komünist Kuzey Kore ile ülkeleri savaşa tutuşur. Jin Tae ve ailesi mülteci durumunda ülkenin iç kesimlerinde yaşayan ailelerinin yanına doğru yola çıkarlar. Yolculuk sırasında mola verdikleri bir sırada ordu tarafından iki kardeş silah altına alınır. Artık Jin Seok’un tek amacı vardır. Savaşta üstün başarı göstermek ve kardeşini ailesinin yanına göndermek…(Alıntıdır)
Tae Guk Gi: The Brotherhood of War (2004)
Savaşta insanlar ölür, sonucunda bir taraf galip bir taraf mağlup ilan edilir, ama kaybeden taraf her zaman insanlıktır ve kazandığını sanmak ancak ahmaklıktır.
Tae Guk Gi: The Brotherhood of War (2004)
Kuzey ile Güney‘in acı dolu geçmişini, insanlıktan soyutlanan canları gözler önüne seren filmin tema olarak iki kardeşi kullanması elbette boşuna değil.
Tae Guk Gi: The Brotherhood of War (2004)
2004 yapımı filmi ben gibi bugüne kadar izlememiş olan varsa;

 Savaşın insanları neye dönüştürdüğünü,
 Ne kadar bukalemun ruhlu olduğumuzu,
ölçülü ve etkili oyunculukları

İzlemek için hiç zaman kaybetmeyin.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...