25 Aralık 2014 Perşembe

Miss Granny / 수상한 그녀 (2014)74 yaşındaki dul Mal-soon oğlu ve geliniyle birlikte yaşayan ağzı bozuk,huysuz ve herşeye karışan rahatsız ihtiyarın tekidir.Bu kötü huyları yüzünden geliniyle hiç anlaşamaz ve bir gün gelinin kalp krizi geçirmesine neden olur.Hastanede gelinin onu istemediğini,onun yüzünden bu hale geldiğini öğrenince evden ayrılır.
Akşam vakti sokaklarda dolanırken gizemli bir fotoğraf stüdyosuna rastlar ve öldüğünde kullanılacak olan resim için süslenip fotoğraf çektirir.. 


Stüdyodan çıktığında genç çocukların ona asılmasını anlamazken camdaki yansımasında 20 yaşına geri döndüğünü anlayınca neye uğradığını şaşırır..
Eee bu kadar yaş geri dönmüşken hayallerini gerçekleştirmemek olmaz diyip eğlence dünyasına Oh Doo Ri adıyla adım atar..

  (burda gülmekten yuvarlandığımı söylememe gerek yok sanırım..
açık sözlülüğü takdire şayan :D)

Lakin 20'li yaşlar hiç kolay değildir..Akıl karıştıran kalp çarpıntıları,müzik heyecanı ve ev ahalisine göz kulak olayım derken işler karışır.Peki Mal-soon hangisini seçmelidir? Aşkı ve hayallerini mi,yoksa ailesini mi?
 

Son zamanlarda izlediğim en eğlenceli kore filmiydi kazan dibi sakinlerim..''Ne güldüm ne güldüm..Ay çok manyak filmdi'' şeklindeki cümle yumaklarını bu filmden sonra epeyce kullandık annemle.. Sonlara doğru dozunda verilmiş duygusal anlar ise insanın içine dokunmakla kalmayıp azıcık deşeliyor.

Ayrıca filmde Mal Soon'un söylediği her bir şarkı gerçekten müthişti... Orjinalinde de şarkıları seslendiren kişi zaten Shim Eun Kyung'muş. Keyifle dinledim,hala arada açıp dinliyorum.

Bunların dışında film Kore de ki ödül törenlerinde kucakla ödül toplamış ve imdb sıralamasında da 7.2'lik puanı olduğunu söylemeliyim.O yüzden es geçmeyin mutlaka ama mutlaka izleyin.Pişman olmayacaksınız.. :) 

Dipnot.Sondaki sürpriz ise mükemmeldi. İstiyorum öyle bir fotoğrafçı bende.  :)

4 yorum :

 1. İzlesem mi izlemesem mi diye düşünüp duruyordum şu aralar canımı çok sıkacak şeylere pek tahammülüm olmadığından ama tamamdır sizin bu yazınızdan sonra kesin izleyeceğim, teşekkürler^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle çok düşünme gidip izle..Hatta harika bir 2 saat seni bekliyorken oyalanma bence buralarda.. :D

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Umarım sende seversin filmi..Yalnız izledikten sonra yorumlarını bizimle paylaş olur mu? :)

   Sil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...