16 Şubat 2015 Pazartesi

Don't Cry Mommy

Don't Cry Mommy
Eun Ah boşanan annesiyle birlikte yeni bir hayat kurmaya çalışır.  Yeni bir okul ve arkadaşlar Eun Ah'ı aşka çekerken annesi de yeni bir iş yeri için uğraşmaktadır. İkili okul çıkışı buluşup neler yaptıklarını anlatırlar.

Annesinden çikolata yapmayı öğrenen Eun Ah aşık olduğu çocuğa açılacakken beklemediği bir şey olur, hayatı kararır. Aramalarına cevap alamadığı kızını bir hastahane odasında bulan anne ne yapacağı bilemez halde kızının yanında durur ancak asıl kötü haber doktorun açıklamasıyla gelir.

Kızı yaşıtları tarafından tecavüze uğrayan anne yeni bir umutla kızını hayata bağlamaya çalışırken Kore Cumhuriyeti mahkemeleri tecavüzcülerin reşit olmaması, yeterli kanıt olmadığı ve kızın mesajlaşarak tecavüz edildiği yere gittiği gibi gerekçelerle çocukları serbest bırakırlar, suçlu olduğu belirlenen çocuğa ise denetimli olarak salınır. Kızının intikamını almak için var olan adaletin yetersiz kaldığından emin olan kadının kendi intikamını alma hikayesini anlatıyor film. 
Don't Cry Mommy
Ülkede yaşanan küçük yaştaki tecavüz vukuatlarına dikkat çekmek ve kamuoyu oluşturmak için çekilen film, 
aslında kadının birçok ülkede bastırılarak korku duyan ve yeni adımlar atamayan kişilere dönüştürülme temellerinin, koruyucu olan adalet(!) mekanizmalarında ve uygulayıcı olan koruma kuvvetlerinde sömürülerek aksi yönde icraa edilmesi sonucu gizli bir resmiyet kazanmış oluyor. 


Don't Cry Mommy

Yani demem o ki çok bir şey istemiyoruz, adaletine yandığım dünyada bir parça adam olun yeter! 


3 yorum :

 1. Çok güzel bir paylaşım olmuş. Özgür olmak istiyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında sadece var olan haklarımıza saygı duysalar yeter.

   Sil
 2. Çok güzel bir paylaşım olmuş. Özgür olmak istiyoruz.

  YanıtlaSil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...