31 Mart 2015 Salı

Lust, Caution: Dikkat Şehvet!

Lust, Caution: Dikkat Şehvet!

1938 yılında Çin, Japon işgaliyle boğuşmaktadır. İşgal güçleriyle el ele verip hayatını yaşayanlar ve özgürlüğü için savaşanlar insanlar olarak ikiye ayrılan halk geleceğe umutla bakmaya çalışır. Bir yandan hayata asılan bir yandan savaşın karanlık yüzünden kaçmaya çalışan Wong Chia Chi (Tang Wei) üniversitenin ilk yılında tanıştığı arkadaşlarıyla bir tiyatro oyunu oynar.

Grubun lideri olan Kuang Yu Min (Wang Leehom) vatanseverlik ilkelerine bağlıdır ve çevresindeki gençlerle savaşa gidemese de düşmana karşı savaşmayı hedefler. Sergiledikleri oyunla halkı coşturup askerlere para toplayan genç ve ateşli topluluk zamanla bambaşka bir yolda bulurlar kendilerini.

Lust, Caution: Dikkat Şehvet!
Japonya için çalışan Yee’ye (Tony Leung) ulaşıp onu öldürmek hedefiyle yeni bir rol bulur gruptakiler. Tiyatro sahnesinden uzakta sergiledikleri bu yeni oyun tehlikeli ve adrenalin yüklüdür. Bu oyunun başrol oyuncusu ise Wong olur. Yee'nin sürekli koruma altında olması yüzünden adama yaklaşarak onu tenha bölgeye çekme göreviyle Yee'nin karısının en yakın arkadaşı olmaya çabalayan Wong sonunda kendisini zifiri karanlıkta bulur.
Lust, Caution: Dikkat Şehvet!

Çinli yazar Eileen Chang’in kısa hikayesinden uyarlanan film,
Brokeback Dağı ile Kaplan ve Ejderha filmlerinin Oscar ödüllü yönetmeni 
Ang Lee’nin imzasını taşıyor. 

Yaşattığı gerilim, görselliğin hakimiyeti ve bakış açısının sorgularıyla oldukça farklı ve izlenilesi bir film.


*Adından da anlaşıldığı üzere film cinsellik içeriyor!


4 yorum :

 1. Film gerçekten güzel gözüküyor. Fırsat bulduğumda izleyeceğim. Bana da beklerim.

  YanıtlaSil
 2. Bu filmi ilk Rain'in bir röpartajında duymuştum. Film ilk önce Rain'e getirilmiş ama Rain popom gözükecek diye kabul etmemiş. Yıllar sonra Askeryedeki radyo programında gülerek anlatmıştı bu anısını:)) Benim merak ettiğim, 62 doğumlu Tony Leung ve 82 doğumlu Rain ne alaka? Yani az buz bir fark değil:D:D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gözümde canlanmadı resmen o kadar iki uç noktaki bu isimler bilemedim bende nasıl aynı karaktere düşünülmş şaşkınım o.0 Bilgi için Teşekkürler

   Sil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...