15 Şubat 2018 Perşembe

Hwayugi / A Korean Odyssey

Hwayugi / A Korean Odyssey

Cennetten  kovulmuş Ma Wang, cezalandırılmak için bir yere kapatılan Song O Gong ve bu iki ilahi  güçle yolları kesişen, insanüstü varlıkları görebilen Jin Sun Mi bir araya gelerek kendileri için bir çıkış yolu aramaktadırlar. (Spoiler vermeden yazmaya çalışınca bambaşka bir hale dönüşüyor dizi)
Hwayugi / A Korean Odyssey

Ma wang idollerin ışıklarından,topladıkları enerjilerden, faydalanan ve kötü ruhları yok edip puan toplayarak yeniden tanrı katına çıkmaya çalışan biridir. En büyük yardımcıları P.k ve ji Young'tur. Bu ikili çoğu zaman belaya da sebep olur. 

O Gong, kendisini hapsedildiği yerden kurtaran küçük kıza kendisini koruma sözü verir ancak kurtarılınca onun hafızasını siler ve yeni bir döngü oluşmasına neden olur.
Hwayugi / A Korean Odyssey

Nereden fırlayacağı belli olmayan ruhlar, hayvansal özellikler taşıyan tanrılar, gülmeyle korkmarası geçişen dakikalar ve bir sonraki bölüm için sabırsızlıkla bekleyen seyirciler...

Her bölüm şirinlik sınırlarını zorlayan Lee Hong Ki, bir bölümde olsa güzelliğiyle esip gürleyen Jang Geun Seok, buz prensinin gizemli hikayesi ve daha niceleri. 
Hwayugi / A Korean Odyssey


Gizemli, fantastik bir dizi önerisi istiyorsanız alın size bir efsane daha. Kadro, hikaye, bölümden bölüme yenilenen barılı heyecan artışı ne ararsanız bu dizide var. Elbette çok güzel bir Türkçe ile izlememizi sağlayan çevirmen arkadaşlar; @Fatimaminah ve @homosapiens 'e teşekkürler ;)Kısa Bir Bilgi: 
Bir Çin romanı olan "Journey to the West"in günümüz uyarlamasıdır. Aslı Ming Hanedanlığı döneminde yayımlanmıştır. Çin edebiyatının en önemli eserlerindendir. 


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...