16 Nisan 2011 Cumartesi

Anime Ağacından Dökülmüş Drama ve Film Yaprakları-1 BASİLİSK

Animelerden film ve dizi olarak ekrana geçiş yapan yapımlar hakkında bir yazı dizisi hazırlayacağımdan bahsetmiştim. İlk Çalışmamı en son izlediğim- ki daha önce neden, nasıl, niye izlemedim diye hala hayıflanıyorum- 
BASİLİSK & SHINOBI üzerinde yapmaya çalışacağım ^ ^  İtiraf ediyorum Önce Shinobi filmini izledim. Filmden bir yıl kadar sonra da animesini fark ettim ve hemen izledim .

Basilisk Konusu:
İga ve Kouga iki farklı ninja klanıdır. Yüzyıllardır devam eden kan davasına  Hattori Hanzo'nun yaptırdığı barış anlaşması sayesinde ara verilmiştir. İki klanın gelecekte ki  liderleri birbirlerine aşıktır, evlenmek için gün gün saymaktadırlar. (Hain kader bildiğin ağlarını örmeye başlıyor işte tam bu nokta da :P)Gel gör ki İktidar için yapılan planlar barış anlaşmasının feshine ve iki klanın karşı karşıya gelmesine sebep olur.  (Nedense aklıma hemencecik Münir Özkul'un oynadığı 937583639 farklı Yeşilçam filmi geldi ^^ ) İki klandan seçilmiş onar ninja karşı karşıya gelecek, ölen ninjanın adı listeden kendi kanıyla silinecektir. 


Klanları tanıyalım ;

İga Klanı 10'lusu

oboro

oboro

1- Oboro: İga'nın gelecekte ki lideri. Ninja gücü olmadığı düşüncesi yayılmış olsa da onun masum gözlerine bakan hiçbir ninjanın tekniği çalışmaz. 


ogen

ogen

2-Ogen:Oboro'nun büyükannesi.Şahinini Düşmanlarını Yenmek İçin Kullanır.Tekniği Hayvanları Eğitmektir. ( Bu yaşlı hatunun hakkında yapılacak dedikodu çokta neysee )
tenzen

tenzen

3-Tenzen: (O bir Tecavüzcü Coşkun, O bir Nuri Alço, O bir Ölümsüzüm ulen topunuz gelse ne fayda, O bir Yürek mi yedin be bu ne cesaret koçuum ^^ ) Şimdi de resmi tanıtıma gelelim efendim. Tenzen animemizin kötü adamı. Oboro'nun yerini almak için hemen yanı başında bekliyor ve efelik yapmaktan geri durmuyor.Ninja yeteneği ölümsüz olmasıdır ki böyle bir ninja yeteneği yok^^ Bu çakal kesin şifresini falan alıp geçmiştir ninja seçme ve yerleştirme sınavını söylemedi demeyin (o.0)

akeginu4-Akeginu: Ateşli bir hatun kişidir kendisi.  Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli  bestesinin kendisi için yazıldığına dair söylentiler geldi kulağıma...


5- Koshirou: Elinde oraklarla, gizemli güçleri olan aşık kişilik. Kime aşık derseniz, kime olacak tabii ki Oboro hatuna vermiştir bu beyfendi gönlünü. (Yer yer yazık ulen yazık bu çocuğa da dediğiniz olur. Ben demedim yoksa :P )


6-Jingoro: Animede neden var olduğunu çözemediğim karakter. Tuz gibi birşeye dönüşüyor ortamlarda öyle dolaşıyor kerata. Suyu görünce kendine geliyor. Pek te sevimsiz birşey zaten boşverin siz bunu ^^

7-Nenki: İlk görüşte kurtadam kırması len bu deyip eğlenebileceğiniz bir karakter. Vücudunda ki kılları kullanarak ninjalık yapıyor. Gerisini siz düşünün anacım ^^
hotarubi
hotarubi
hotarubi
8-Hotarubi: Anime de aşık olduğum karakter işte bu kadındır. Aşık, tutkulu, güvenilir... Herşey işte bu kızımızda bulunuyor. Aşık olduğu Yashamaru ile mükemmel bir ikili olmuşlar <3
Bir yılanı ve bol miktarda kelebekleri vardır. Gizemli bir hatun ayrıca <3<3yashamaru
Yashamaru9-Yashamaru:Hotarubi'nin sevgilisi.Ninja tekniği vücudunun her yerini kaplayan keskin çelik tellerdir..Bu Telleri İga'lı kızlardan aldığı saçları özel hayvansal yağlara batırarak yapar.Bu Teller her şeyi rahatlıkla kesebilir.Düşmanları yashamarunun karşısında sadece savunma yapabilir. (Animenin bence esas oğlanı işte bu abi ^^)

10-Azuki Rousai:Yaşlı ancak güçlü bir ninja.kollarını ve bacaklarını uzatabilme yeteneğine sahiptir.
Kouga Klanı 10'lusu
Gennosuke

Gennosuke

1-Gennosuke: Gelecekte ki liderleridir. Gözleriyle gördüğü herşeye hükmetme yeteneği vardır. Bizim Oboro hatunun yavuklusudur. (Eniştemizdir severim keratayı hehe^^) 
Danjo


2-Danjo: Ailenin en titrek kişisi. Klanın lideridir. (Bizim çok bilmiş neneciğimizle bir aşk geçmişleri vardır ^^)
Hyouma


3-Hyouma: Gennosuke eniştenin eğitmenidir. (Siz bilmezsiniz el kadar bebeğe neler çektirmiştir bu dayı ^^ ) Dayımızın da gözleri bol ekşınlıdır bu nedenle gözlerini kullanmaz. Ben bir  kör  dilenciyim modunda ortamlarda endam-ı arz eder kendisi.
4-Kagerou: Tehlikeli bir kadın karakter daha. Gennosuke enişteye aşıktır kızımız. Ancak nefesi tahrik olduğunda ölümcül olduğu için hain emellerini gerçekleştiremez :)
5-Saemon: İşte kilit adamlardan biri. Ölmüş kişilerin şekillerine girebilir, seslerini taklit edebilir. Duygusal, içli bir eleman yahu bu (o.0)


6-Gyoubu: Fanatik İga düşmanı. Babasını öldüren İgalılardan intikam almak tek arzusu. İstediği nesnenin içine girebilir. 


7- Jousuke: Esnek bir ninjadır. Pek bi ekşınını göremesek te sapıklıkta Tenzen'in ancak 3. rütbe altından öğrencisi olabilir:P


8-Jubei: Böyle kurt gibi, yılan gibi iğrenç bir adamdır bu eleman. Geleceği görebildiği söylenir. Diliyle teee bağırsaklarından çıkardığı kılıcı saplayarak düşmanlarını öldürür. İğrenç bir herif senin anlayacağın .


9-Shogen: Bildiğin örümcek bu adam. İğrenç. Anime bu elemanın Yashamaruyla yaptığı savaşla başlıyor bu arada ^^


10-Okoi: Saemon'nın kızkardeşidir. Vücuduna temas eden insanların kanını emer. Bu kızın da kusuru bu oluversin amaan :P
Gelelim yorumun en güzel yerine ^^ Küçük bir tarih dersinden sonra. Bu animeden akılda kalan muhteşem bir final, Yashamaru-Hotarubi, Oboro-Gennesuke aşkı, eğlenceli sahneler olacak. Film ile kıyaslandığında 
Yarışmacı sayımız 10 dan 5 e düşecek, finalde ki o etkileyici sahne yok olacak, Hotarubi ve Yashamaru da kimdi diye düşüneceksiniz! 

3 yorum :

  1. Shinobi filmini çok beğenmiştim. Animeden uyarlandığını şimdi öğrendimç Eminim animesi de güzeldir. İlginç tipler vardı. Aklımda olacak ^^

    YanıtlaSil
  2. ilk filmi izleyerek animedeki karakterlerin reel varyasyonlarını hayal etmeden başlasam diyorum..kitabını okuyup filmi izlemek gibi bu durumda..animeye başlarken filmi çekilcekse uyarsalar hatta ^^ basilisk bu günlerde elime geçti ama vakitsizlikten bakamamıştım :) şimdi okuyunca film&anime sırası oturdu bende..Saol bebek ^^

    YanıtlaSil
  3. @Demet Ne demek be-pu (: İzledikten sonra yorumlarını da beklerim :D Benim gibi mağdur olmasın yeni nesil diye bu çalışmalarım (:

    YanıtlaSil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...