16 Mayıs 2011 Pazartesi

49 Days / Gözyaşlarıma Değer misin?

49days

Boğazım tıkanık.
Konuşamıyorum.
İfadesizce gökyüzüne  bakıyorum. Ağlayarak...
Ve unutmaya çalışıyorum.
Lütfen bırak da unutayım.
Kendime durmamı söyleyip duruyorum.
Çünkü yaram içimde.
Çünkü yangınım içimde.
Kendime bundan sonra
sevgi haram diyorum.
Dur artık, unut lütfen.
Kararlıyım.
Ama siman hala kalbimde.
Beni unutursan hiçbir şey olmaz.
Bir kaç güne iyi olursun.
Gülüp ağladıktan sonra uyuyakaldım.
Telefonumu alıp baktım ve kenara attım.
Ben, bir aptalım, bir aptal.
Neden? Daha kaç gün böyle olacağım?
Seni delicesine görmek istiyorum.
Seni delicesine özlüyorum.
Ama unutmayı istiyorum.
Yorgun olmaktan yoruldum artık.
Gözyaşlarım öylece akıp gidiyor.49 günde sizi gönülden sevecek 3 kişinin gözyaşlarını toplayabilir misiniz?  Çevrendeki insanların sevgisi ne kadar gerçek?? 

Konusu: Güzel günler yaşayan Ji Hun yaşadığı kazayla bitkisel hayata girer. Vaktinden önce ruhu bedenini terk eden Ji Hun'a Ruh Bekçisi 2 teklif sunar. Ya ahireti seçecek ya da 49 günlük sürede saf 3 gözyaşı bulacaktır. Ji Hun 2. seçeneği gözü apalı seçer. -Hatta fazla gözyaşı karşılığı tanrıyla pazarlığa bile oturmaya çalışır.- Bu dönemde kazaya sebep olan Song Yi Kyung'un bedenini 14 saat süreyle kullanacaktır. 
3 damla gözyaşının peşinde ki Ji hun hayatının kurulu olduğu yalanlarla yüzleşmek zorunda kalır...

49days


Ji Hyun:Saf, masum bir kızcağız. Hayatının en güzel günlerini yaşadığını düşünürken kaza geçirir. Saç yolduracak kadar iyidir.Kang Han: Mimar olmasına rağmen annesinin kendisine bıraktığı kafede yöneticilik yapar. Dışı buz gibi olsa da düşünceli bir karakteri vardır. Ji Hyun'a aşıktır. Ama Ji Hyun'un nişanlısının en yakın arkadaşıdır.

Ruh Bekçisi:23 yaşında öldüğünde geride yapması gereken önemli bir işi olduğu için Ruh Bekçisi olur. Dizinin eplence kaynağıdır. 


Song Yi  Kyung:Sevdiği adamı kaybettikten sonra hayata küsen bir kızdır. Hayata veda etmek isterken Ji Hyun'un bitkisel hayata girmesine neden olur.


49daysMin Ho:Nişanlısının trafik kazasıyla sarsılan masum aşık rolünde başlayan karakteri ilerleyen bölümlerde "Allahın Belası" şeklinde devam ediyor. İyi-kötü kavramları arasında sıkışıp kalmış biri
In Jung: Ji Hyun'un en yakın iki arkadaşından biri. -Öyle ki nişanına yetişebilmesi için ayağında ki ayakkabısını paylaşıyor kızla.- Arkadaşının kazasının hemen ardından da maskeler çıkarılıyor...
Seo Woo: Ji Hyun'un diğer kankası. Masum- saf türk kızı. Arkadaşının derdi sıkıntısı için üzülse de geri planda kalıyor. -İlerleyen bölümlerde ekşın beklediğim bir karakter- Han'a aşık . (bu arada ikinci damlayı bu kızdan bekliyorum) 

Kazana Takılanlar...
 • Song Yi  Kyung'un bedenine giren Ji Hyun'un koşması ne rezaletti öyle. Bugüne kadar izlediğim en kötü koreli hatun kız koşturmacasıydı.
 • Anjell'ın şarkısı değil miydi o aradan çaktırmadan çalan parça :) Özlemişim You Are Beautiful dizisini de :(
 • Bu Ruh Bekçisi akıllara zarar ... İnsanın kedi olası 9 kere değil 99 kere ölüp ölüp dirilesi geliyor.   (Dipnot: Jung İl Woo'yu ilk kez görmüyorum. Sanat hayatına başladığı dakika arkasından ışıldaklı zımbırtı sallayan ilk noonasıydım keratanın :P)


8 yorum :

 1. hehe güzel anlatım ;)
  dizi bu senenin en iyi yapımı bana göre,şimdilerde başlayan bir sürü dizi rakibi var ama aralarından farklı konusuyla sıyrılmayı başardı :)
  tabi diziyi benimde bu kadar sevmem de ill woo nun rolü çok etken,onu ekranda görmemle suratımda minumum aptal bir gülümsemeyle izliyorum donsengmi :(

  birde o hangi sahne anjell şarkısı çalan :S bir anjell fanı olarak o sahneyi kaçırmış olmam ne büyük ayıp, yada gördüm de unuttum mu :S

  YanıtlaSil
 2. Canım şarkı'nın açılışı çalıyor ve kesiyorlar genelde 15 20 saniyelik melodiyi kullanıyorlar arada fon olarak bir daha ki sefere dakika veririm ben sana olmazsa hehe

  YanıtlaSil
 3. İlk Olarak

  "" Hayatının en güzel günlerini yaşadığını düşünürken kaza geçirir. Saç yolduracak kadar iyidir. ""

  Bu Cümle İçin İzlerim :D :D

  O Olmasa Bile Ruh Bekçisi Hyung İdolüm yaa :D Onun Hiç Bir Film - Dizisini Kaçırmıyom Kaçırırmıyım Hiç :P

  YanıtlaSil
 4. Ruh Bekçisi için izliyorum-u ben desem yer yerinden oynardı q2

  YanıtlaSil
 5. ben daha yeni başladım yav bu diziye :D 5.bölümdeyim şuan ama min ho ya böyle sövmeye falan başladım yani...vee Jung İll Woo severim keratayı :D bi sürü filmini ve dizisini izlemişliğim vardır :D dizi güzel konusu falan beğendim ^^

  YanıtlaSil
 6. Daha çok başındasın ve görmemişsin birçok şeyi 0.o Daha iyi günleri görüyorsun maalesef...

  YanıtlaSil
 7. mukemmel bir anlatim tebrik ederim

  YanıtlaSil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...