20 Mayıs 2011 Cuma

Secret Garden | Gizli Bahçe - 2010


2010 yılında hayatımıza renk getiren en eğlenceli, en ilginç ve en keyifli dizilerden biriydi Secret Garden.  Açılış bölümünde ki iki dakikalık görüntüyle Kore'de ki  bütün yeşil alanları göstereceğini vaad etsede  sonrasında bol kahkahalı sahnelere sabitlenip kalıyoruzKim Joo Won : Karakter olabildiğince sinir bozucu bir giriş yapsa da, Hyun Bin sayesinde gönlümüzde hemen yerini aldı ve bölümler ilerledikçe başımızın üzerinde bulunan tahttaki yerini kimselere bırakmadı...


Gil Ra Im: Ha Ji Won her zaman ki  gibi havalı hatun modundan bir adım geri gitmedi ve güzelliğiyle beni yine kudurttu... 
Özellikle şu gökdelen tepesinde durduğu sahne vardı ya;


Bakınız: Oska: Uyuzum, Uyuzsun ,Uyuz.... Bu adamı sevemedim gitti bir türlü. Şarkıcı olsa iflas etmek kaderi olurdu kesin .

 Sekreter Kim: Acayip bir karakter. Kırık bir şey. Öyle ki senaristlere dizinin sonunda kendi için sahne yazdırmayı bile başarmış. Aşkını ilan edemedikçe gülmekten öldüm.  Lee Ji-hyeon:Joo Won'un kırıklığına eşit kırıklıkta ki doktoru. Çok sevimli bir kadın.
Im Jong-soo: Phillip Lee oynuyor bu rolde. Ekşın sevdalısı bu oppacık ta Gil Ra Im sevdalısı. Ama karşısına Joo Won çıkana kadar içinde yaşamış bu sevgiyi(Yazıııık! :P)


Moon Boon-hong:Joo Won beylerin annesi olur kendisi. Dizide ki en kırık kadınlardan biridir. Gil Ra Im ve Joo Wooncuğumuz ellerinden çok çekmiş ve çekecektir. 
I.Bölüm


Ortalıkta kimseyi umursamadan ve büyük   bir zevkle insanlara işkence ederek dolaşan Kim Joo Won'un olduğu sahnelerin sıkıcı olması nasıl mümkün olabilir?

"En iyi yöntem bu mu? Emin misin?"

Chae Rim denen zavallı kızın dublörü olan Gil Ra Im'i izlemek büyük keyifti. Chae Rim'in saçlarını yanlışlıkla parmakları arasında unutması güzel olabilirdi.


Mavi, parlak işlemeli eşofmanıyla ilk bölümde kendine nazar değme ihtimalini sıfıra indiren Joo Won İtalya'da ki terzinin tek tek elleriyle işlediği eşofmanı sayesinde bir ekol oldu.

Gil Ra Im ile daha ilk karşılaşmasında yanlış olan Joo Won'un arabada söylediği "Klimenjero Leoparı" lügatımıza eklenmiş oldu.

Joo Won'un Chae Rim'in ağzını kapatmak için seçtiği yolda süperdi.(Kameralara kırılmış tırnağını gösterip ağlayan biri var karşısında, neyse...) 

Joo Won'un Gil Ra Im'i kılıçla show yaparken izleyip kilitlenmişçesine kızı takip ettiği, Gil Ra Im'den ilk tekmesini yediği, kolundan damlayan kanı gördüğünde azarladığı o güzel sahneler bütünü vardı ya...


O sahneye bir daha bakmaya ne dersiniz???
Çek ellerini! ( burada yansıtıcıyı tutan ışıkçıya söyleniyor olabilir bu cümle :P)


Zorla hastaneye getirilen Ra Im'in telefonu çalar ve olaydan haberdar olan yönetmen hastanede alır soluğu. İki erkeğin bu bölümde ki çekişmeleri çok eğlenceliydi. Ve Joo Won'dan muhteşem yorum. Kucaktan kucağa atlıyor.Final, Bakışları ve ter damlalarıyla Gil Ra Im'i tanıyarak tarihe geçen Oska'dan geliyor:)

Dipnot: Diziyi çok eğlenceli kılan bir detayda çevirmenimiz TUKYU. Emeğine sağlık tukyu :)

5 yorum :

 1. Ya Tukyu'yu Tek Denk Getirebilsem Varya....

  Böle Cümleyi Yarım Bırakınca Çok Ekşın Oldu Dimi Nihahah...aha :D Valla Şu Dizi İçin Teşekkür Edicem :D :D

  Başka Bişi İçin Deil Yani :D Bu Dizi'yi Çok Bekletmiştim Sonra İzlemeye Başliyince Çok Kızdım Kendime Bu Kadar Çok Bekletiiğim İçin

  Kaçırmayın "Sekreter Kim" İ İzleyin :D :D

  YanıtlaSil
 2. Hakşire yooo ^^ Kim cidden sevimli karakterdi öyle ki kendine özel sahne yazdırtmış adam hehe

  YanıtlaSil
 3. Kırık İşte Nihahah...aha :D :D

  YanıtlaSil
 4. Yılın en güldüğüm en ağladığım en sevdiğim dramasıydı sanırım..Dizi bitince araştırırken anladım bu koreliler kırma korelileri çok seviyorlar..Adamlar Hyun Bin yerine Philip Lee hayranı olmuşlar..Takdir etsemde sevmedim Kamdunnimi :) Ah ah hele o kafe sahnesi :) Her yerde taklit edildi sanırım ^^ Bir müddet kahve içemedim bunlar yüzünden ^^ eğlenceli bu yazınla beni secret garden izlediğim vakitlere götürdüğün için teşekkürler baharım ^^

  YanıtlaSil
 5. @Demet ne demek kuzu ^^ Seve seve, istediğin zaman yeniden "secret garden" olsun "The Greatest Love" olsun gidebiliriz hehe Özel diziler ^^

  YanıtlaSil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...