28 Aralık 2011 Çarşamba

Blind / Beul-la-in-deu Kore

Blind_Beul-la-in-deu_Kore
2011 yapımı bir gerilim filmi BLİND. Filmin çevirisini selsi ve sadness bacıtları birlikte yapmışlar ve ortaya lezzetinden yenmeyecek bir film daha çıkmış (:
Blind_Beul-la-in-deu_Kore
Polis akademisinde öğrenim gören Kim Ha Neul bir kaza sonrasında gözlerini kaybeder.

Blind_Beul-la-in-deu_Kore
 Hayata sıkı sıkıya tutunmak için elinden geleni yapan kızımız evini kendisi için en uygun hale getirir, kılavuz köpek (görme özürlü insanlara yardımcı olan, eğitilmiş köpeklere verilen isim)  alır.
(
Seul Ki adında ki bu k
öpeğe aşık olacaksınız bence ) Yetiştirildiği yurda annesini (yurtta çocuklarla ilgilenip, bakımlarıyla uğraşan kadınlara anne denir) ziyarete giden Kim Ha Neul hala duymaya alışamadığı ve kendisine acı veren  gerçeklerle karşılaşınca burayı gecenin bir yarısı terk eder. Annesinin bırakma istediğini ise kesin bir dille reddeder.
Yağmurlu bu gecede taksi bulmak için gittiği durakta, kalabalık içinde yalnızdır ve kendisini fak edecek bir taksi şoförü beklemektedir.  
Blind_Beul-la-in-deu_Kore
Durağa yaklaşan ve duran arabanın sesiyle umutlanan kızımız araca biner. Lüks bir taksi olduğunu fark ettiğinde biraz gerilse de adamın normal tarife açacağım demesiyle rahatlar. İyi niyetli şoförün verdiği kahveyi açmak isterken bir kaza olur. Ne olduğunu anlayamayan kadına bir köpeğe çarptığını söyler adam ve kadını arabaya sokmaya çalışır. Yaklaşan araç ve karşı koyan kadın yüzünden olay yerinden hızla uzaklaşır.
Blind_Beul-la-in-deu_Kore
Blind_Beul-la-in-deu_Kore
Gelen aracın sürücüsüyle gittiği polis karakolunda durumdan bahseden Kim Ha Neul kör bir kadına neden inanalım diye söylenen polislerin içinde çaresiz kalır ve evine döner. Ertesi gün polisleri kapısında gördüğünde polisiye bir romanın içine çekilecektir.
Blind_Beul-la-in-deu_Kore
Blind_Beul-la-in-deu_Kore
Görgü tanığı olarak karşımıza çıkan Seung Ho Yoo (Bu çocuk 93'lü noonalar! Batsın bu dünya) para peşinde koşan bir dolandırıcı mı yoksa gerçekten olayı gören biri mi?
Blind_Beul-la-in-deu_Kore
Polisiye gerilim türünü sevenler için keyif dolu bir film olacağından eminim.İyi seyirler sevgili kazandiblerim ^^

4 yorum :

 1. Bu çocukla aramızda 2yaş var ama tabi onlar yaşa önem veriyolar hemen noona olurum onların gözünde. Küçük so ji sub, bakalım nasıl bir filmmiş... Kim ha neul da eminim süperdir. Bu kadın iyidir iyi:) yeni film tanıtımlarını bekliyoruz:)))

  YanıtlaSil
 2. @merve İzle yorumunuda bekliyorum. Mimikleri falan tam So jı olmuş kerata (:

  YanıtlaSil
 3. tvde izlemiştim bu filmi gayetde güzel bir filmdi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Altyazılı izlersen gerilimi çok daha iyi hissedebilirsin (:

   Sil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...