6 Aralık 2011 Salı

Hong Gil Dong

hong_gil_dong
Yüksek rütbeli bir bakanın gayri meşru olarak dünyaya gelen oğlu Gil dong bir keşiş tarafından sahiplenilerek eğitilir. Hayatında ne yaparsa yapsın hor görüleceği düşüncesi yüzünden vurdumduymaz tavırlarıyla günübirlik yaşayan birine dönüşür. Her günü kumar masalarında ve batakhanelerde geçer. 
hong_gil_dong
hong_gil_dong
Yi Nok, Çin'den Kore'ye gelir büyükbabasıyla. Özel bitkisel ilaç satıyoruz diye halkı kandırarak kazanır parasını. Gemide soğuk tavırlarıyla aklına kazınan kişi ise Chang Hee'dir. Tamamen gizemli olan bu adamla yolları yeniden kesişecektir. Gil dong bu ikiliye katıldığında eğlence başlayacaktır.
hong_gil_dong
 Komedi yönleri ağır basan ilk bölümlerde karakterlerimizi tanıyoruz öncelikle. Çapkın, kumarbaz, cin fikirli Gil Dong- Paragöz, sakar, arsız Yi Nok- yalnız, aldatılmış ve ihanete uğramış Chang Hee...
hong_gil_dong


Hayatın kendilerinden esirgediği ortak noktaları olan bu insanlar yanyana gelebilir ya da silahlarını karşılıklı kuşanabilir.

Aşk, sadakat, nefret, entrika, intikam, komedi... Beklediğiniz her duyguyu barındıran Hong Gil Dong aynı isimli kitaptan uyarlanmıştır.
hong_gil_dong

 Dizimizde oyuncular çok iyi iş çıkarmışlar. Kang Ji Hwan'ı ilk kez bu dizide izlemiş biri olarak hayran olmuştum kendisine. Fakat sonraki performansları ile feci tökezledi gözümde. Sung Yu Ri en sevdiğim kadın oyunculardandır. 
hong_gil_dong
Ama dizinin asıl yıldızı Kral rolünde ki Jo Hie Bong'tur bana göre. Ayakta alkışlanacak bir oyunculukla ufacık bir rolü şahlandırmıştır resmen.  Sürmeli Prens rolüyle gönüller de yer eden Jang Geun Seuk ise görülmeye değer. İç acılarıyla varolma savaşı veren biriydi benim gözümde ^^
hong_gil_dong
Öyle bir anda diziye dahil olan muhteşem bir de Ost albümü var dizinin. İçinizi sızlatan, gözünüzü yaşartan. Her karakterin kendi şarkısından oluşan. Özellikle Taeyeon bülbülümün söylediği If  adlı şarkı. Dinlemek için tıktık
hong_gil_dong
 Finaliyle birlikte anlarsınız Hong Gil Dong efsanesinin nasıl bir etki yarattığını ^^Kore'de en büyük iki efsaneden biri HGD diğeri de İljimae'dir malum (:
hong_gil_dong
Dizi toplamda 24 bölüm ve bir özel bölümden oluşuyor. Özel bölüm dizi için özel hazırlanmış bir sohbet programı ve içinde kamera arkası görüntüler, oyuncu yorumları vb gibi görüntülerden oluşuyor^^ Dizinin çevirisini @Nalmmes ve @Saphiran birlikte yaptılar. Nalmmes arada hayat belirtisi gösterse de Saphiran yaramazlık yaparken kaçırıldı diye düşünüyorum ^^ Bu güzel dizi ve bol göndermeli çeviriler için tekrar teşekkürler (: Terlik Timi saygıyla anıyor sizi hehe 

hong_gil_dong
İzlemeyen arkadaşlara kötülük yapıp bu diziden soğumamaları için 0 spoiler amacı güttüm ^^ Umarım pek bi ipucu vermemişimdir (: 
İyi Seyirler kazandiblerim (:Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...