25 Ocak 2012 Çarşamba

I am Happy / Bir Avuç Mutluluk

I'm_happy_hyun_bin
Man Su(Hyun Bin), bunamış annesi ve kumarbaz abisiyle yaşayan bir tamircidir. Hem annesine kol kanat gererken hemde abisinin borçlarını ödemek zorunda kalan Man Su kız arkadaşını da elinde verecek doğru düzgün bir gelecek olmadığı için kaybeder. Abisinin sürekli yaptığı hırsızlıklara alışmış olsa da elinde kalan son kredi kartını da ona kaptıktan sonra canı iyice sıkılmıştır. Kapalı bir kafeste nefes almaya çalışan Man Su, bir gün abisinin ölüm haberini alır. Bu dünya artık tahammül edemeyeceği bir yerdir. Kendi hayal dünyasında yaşadığı mutluluk ona bırakılacak mıdır? 
I'm_happy_hyun_bin
I'm_happy_hyun_bin
Bir akıl hastanesinde hemşirelik yapan Su Kyeong (Bo young Lee) bütün gün hastalarıyla ilgilendikten sonra babasının kaldığı hastaneye giderek onun bakımını yapmaktadır.  Bir gün karşısına bütün sorunları parayla çözen ve gülümsemesiyle içini ısıtan Man Su çıkar. Yıllarca sıkıca tutunduğu babasının varlığı mıdır onu hayattan uzaklaştıran yoksa benliğini kaybeden kendisi mi? 
I'm_happy_hyun_bin
I'm_happy_hyun_bin
Bo Young Lee ve Hyun Bin için başarılı oyunculuklarla süslenmiş, psikolojik dram türünde olan I'm Happy filmi özellikle türün sevenler için biçilmiş kaftan. Hyun Bin oyunculuğuyla her zaman ayrı bir boyuta ulaştığı kariyerinde bu film ile bence ayrı bir yerde olduğunu bir daha göstermiş.  


Filme alışılagelmiş romantik/ komedi/korku/ gerilim / polisiye vb. + dram gözüyle bakmayın. Sade ve düz bir anlatımla, gerçek Uzak Doğu sinema anlayışıyla işlenmiş güzel bir dram filmi.   
I'm_happy_hyun_bin

4 yorum :

 1. ismiyle tezat bir film tam bir ironi. benim sevdiğim ve ee ne olacak şimdi diyip illa bir son aradığım bir yapım. hyun bin ve başroldeki kız çok iyi bir oyunculuk sergiledi kesin.

  YanıtlaSil
 2. @Tarih Şuursuz anlar için kullandığı bir durum I'm Happy cümlesi. Yeniden bizlerin arasına karıştığında ise yapayalnız ve çaresiz kalıp, hayatında arayışa geçmesiyle bitiyor film. Kızla yeniden karşılaştığında yüzünde sürekli olarak asılı olan gülümsemesinden eser kalmadığını da göstermişler. Bazen doğru olanın hangisi olduğu sorgulanmalı sanki.

  YanıtlaSil
 3. Nasıl gözden kaçırmışım bu filmi, merak ettim doğrusu severim bu gibi psikolojik filmleri. Hele de içinde Hyun'cum olunca daha bi merak ettim:) Tanıtım için teşekkürler;)

  YanıtlaSil
 4. İzledikten sonra yorumunu bekliyorum (: Filmi ben çok sevdim ^^

  YanıtlaSil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...