8 Mart 2012 Perşembe

Fly Daddy Fly / 플라이 대디 (2006)


Oyuncular:

Lee Jun ki
Lee Moon-sik 
Woo Hyeon
Lee Yeon soo
Kim So eun
Lee Jae-yong
Jo Seong-ha
Nam Hyun-joon


Konusu:
40 yaşlarında bir işadamı olan Jang ga-pil (moon sik ahjussi ) kızının okuldaki bazı erkek öğrenciler tarafından rahatsız edildiğini öğrenir.Okul boks yıldızı Kang-tae ye  planlar kurmaya başlar.Fakat planları başarız sonuçlanır.Go Seung-suk (junkim :) adında bir öğrenciden 45 gün boyunca dövüş dersi almayı kabul eder.

resim 1

 Konusu genel hatlarıyla böyle ama bu filmde kızını koruyamamış bi babanın eziklik duyup hayatını silip baştan oluşturması,  
geçmişinde ki kabuslarından kurtulamamış ama bunu kimseye belli etmeden ayakta kalmaya çalışan bi çocuk ve çevrenin pohpohlamasıyla herşeyi yapma hakkını kendinde gören başka bi çocuğun hikayesi var..

film boyunca junkinin eşsiz dövüş sahnelerini (bknz.resim1),en cool hareketlerini -ki film boyunca devam ediyo -(bknz.resim 2) ve mükemmel öğretmenlik yeteneğini (bknz. resim 3) doya doya seyredebilirsiniz..^o^ (çok yanlı oldu farkındayım  :)

resim 2

filmin güzel yanlarından biriside kullanılan dram öğesinin insanı baymadan kullanılması..malum biliyoruz korelilerin dram konusunda ellerinin ayarı yok.vur deyince öldürdükleri için bu film bu bakımdan bi istisna diyebiliriz ki biz bu konuyla sanırım bi 100 bölümlük dizi çıkarabiliriz.nys bu başka bi konu..

ne diyorduk dramın dozu iyi ayarlanmış inanılmaz eğlenceli ve güzel bi film..özellikle junkinin mon shik ahjussiyi çalıştırdığı bölümler..hatta bi sahnede moon sik ahjussiye çalışmak okadar ağır geliyodu ki atalarını görmeye başlıyodu egzersiz yaparken.. :D

 resim 3

neyse ki durum hep böyle devam edemeyeceğinden mon shik ahjussi egzersizler sayesinde inanılmaz bi değişim geçirerek bu halden bu hale geliyor..(bknz. resim 4) ^o^ o hımbıl ahjussinin yerine bildiğimiz kaslı bi ahjussi geliyo ki bu da kızının hastaneye düşmesine neden bebeyi benzetmesi için çok gerekli bişiydi..

resim 4

 
 resim 5

final nasıldı derseniz 5 nolu resimde ağzı burnu dağılmış olsa da yüreği rahatlamış, kızının yüzüne kafasını eğmeden bakabilecek bir babanın görüntüsünü görebilirsiniz...

ve tabi benim favorim olan kısım..
herşey bittiğinde junkimin moon sik ahjussi giderken arkasından ''daddy'' diye bağırması şahsen yüreğimin yağlarını eriten bi sahnedir ki ozamana kadar sıkı sıkıya tuttuğum gözyaşlarımın akmasına neden olmuştur..


bunların dışında filmde o aralar junkinin reklam yüzü olduğu everlast firmasının reklamını bol bol görebilirsiniz..boks eldivenleri ve ringden tutun da junkinin pantolonuna kadar baya bi geniş yelpazesi varmış ve böylelikle öğrenmiş, firmayı da tanımış oluyoruz...:D 

ve mon shik ahjussnin kızını oynayan kızı da ''ay çıkaramadım kimdi bu ,ben görmüştüm daha önce '' diyosanız eğer ünlü bof dizisindeki jandi karakterini canlandıran kızın en yakın arkadaşı rolündeydi..^o^ (kim so eun)

film hakkında daha fazla spoiler vermeden benim diyeceklerim bu kadar...bana kalsa baştan aşağı her bir kareyi anlatmak istiyorum ama işte arada izlemeyenler olunca kendimi tutmak zorundayım..

son olarak ise bu güzel filmi izlemeyenler varsa hala mutlaka izlesinler diyorum..
hatta izleyin ve izlettirin efenim..^o^1 yorum :

  1. Meğersem ben bu filmi izlemişim. Kaç sene olmuş hatırlayamadım neredeyse. Jun Ki ^nin izlemediğim filmimi varmış diyecektim ki ucundan döndüm. :D

    YanıtlaSil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...