25 Mayıs 2012 Cuma

Like A Dream

2009 yapımı olan film bünyesinde Daniel Wu, Quan Yuan, A. Kyo Moo gibi isimleri barındırıyor. Film yayınlandığı büyük ses getirmiş  2009 Golden Horse Awards ödüllerinde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Orijinal Senaryo dahil olmak üzere 5 ödülde adını adaylara yazdırmıştır.  2010 yılı Hong Kong Uluslararası Film Festivali açılış filmi olmuştur.
Düş ve gerçeğin birbirine girdiği karışık anlatımıyla ilginizi sürekli ayakta tutan bir yapım Like A Dream. Daniel Wu'da buna çok yardımcı oluyor gerçi :D 
Rüyalarındaki kızı arayan adamın yolculuğuna eşlik etmek ister misiniz?


Konusu: Annesinin kaybının ardından kullanmaya başladığı ilaçların etkisiyle başka bir hayata sürüklenen Max, akıcı şekilde Manderin dilinde konuşabildiğini fark eder. İş arkadaşlarının kendisiyle dalga geçen sohbetlerine aldırmadan düzenli olarak hayatına sızan gizemli kadınla buluşur. Yaralı olan bu kadını tedavi ederken giderek kendini ona kaptırır. Kaçmak için çırpındığı anlarda bu kadına daha çok yaklaşan Max gerçekle hayali birbirine karıştırır. İş için gönderildiği Shanghai'da karşısına yeniden çıkan kız bu kez bambaşka bir kişiliktedir.  Bu kızla olmak Max'in Kaderi mi yoksa hayali midir? 


Daniel Wu uğruna izleme listeme aldığım sonrasında aşık olduğum bir yapım Like a Dream. Filmin anlatım dili öyle güzel ve öyle naif ki (: Huzur bulup bu dinginlikte kaybolurken ipleri asla elinizden bırakmamanız gerektiğini de hatırlatıyor sık sık sizlere (: 

5 yorum :

 1. Tanıtımı çok güzel olmuş ^^
  Ben sizin blogunuzu ve2 blogu daha uzun zamandır takip ediyorum blog açmamda sizin katkınız büyük oldu o zamanlar yorum yapamıyordum okuyordum sadece:)
  Blogunuz çok kaliteli gerçekten ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için teşekkür ederim ;)

   Öyle bir zamanda okudum ki yorumunu bütün yorgunluğum gitti bir anda :D Blog dünyasına girmene vesile olduysam ne mutlu bana (: Yazılarınla kalıcı olmanı dilerim ;)

   Sil
 2. Şekerim tanıtım güzel olmuş,filmi nerden bulurum,onuda söylersen süper olur:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://www.yeppudaa.com/showthread.php?t=21397&page=2 adresinden ulaşabilirsin ablacım

   Sil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...