21 Mart 2013 Perşembe

All for Love

All for Love
All for Love
Aşk herkesi farklı zamanlarda ve farklı durumlarda yakalar. Peki aşka karşı tutumunuz ne olacak?

Kendi yolunda ilerleyen çılgın bir psikiyatrist, kendini Rambo olma hayaliyle polislik yaparken bulan bir memur, para hırsıyla etrafındaki insanları soyutlamış zengin bir adam, kiracısı olan ve ilerlemiş yaşına rağmen aktris olma hayalleri güden kahve dükkanı sahibesi kadın, Gay bir müzik direktörü, Çalıştıkları işleri birbirinden saklayan evli bir çift, hırslı bir program yapımcısı, bir basketbol yıldızıyken elindeki her şeyi kaybedip callcenter olarak çalışan bir adam ve diğerleri...
All for LoveAll for Love
All For Love bir haftalık süreçte bu insanların hayatlarındaki sıcak dokunuşların neleri değiştirebileceği üzerine eğilen ve bazen gülümsetip bazen iç burkan bir yapım. 

Psikiyatrist Yu-jung bir tartışma programına konuk olarak davet edilmiştir. Filmlerin insan üzerindeki etkilerini tartışmak için stüdyoda bulunan insanlarla bunu tartışırken kendi tezinin tam aksini savunan polis memuru ile tartışır.Program çıkışında bütün tartışmacılar toplanarak bir yere içmeye gittiklerinde ikili arasında laf çarpmalar devam eder. 
All for Love
İçkilerin gırla gittiği bu tartışmanın sonunda  ikili aynı yerde uyanırlar. Birbirlerinden alınacak intikamın peşinde heyecanla koşmaya başlarlar. Doktorun eski eşiyle süren davası nedeniyle ikili velayet kavgasını sürdürmektedir. 

Küçük oğlunu çok seven adam yeni bir bakıcı bulmak için çabalarken kapısına gelen bir erkek dadıyı işe almak zorunda kalır. Küçük oğlunu bu adama emanet ederken kendiside hayatına yeniden göz atmak zorunda kalacaktır. Oğlunun sürekli olarak hastaneye arkadaşına ziyaret etmeside canını sıkmaktadır.
All for Love

Hastanede minnak aşkını görmeye giden ufak delikanlımız kızın her türlü nazını çekmekten sıkılmaz. Kızımızda keyifle işvesini yapmaktan geri durmaz. Hastalığı yüzünden yanına gelen bir televizyon programcısı sayesinde babasına   kavuşma hayali ortaya çıkar.


Eski bir basketbol oyuncusu olan Sung Won hayatının maçını sevdiği kadına seni seviyorum demek için kaybetmiş biridir. Ve bundan sonra hayatı asla istediği gibi yol almamıştır. Basketboldan uzaklaşınca telefonda insanları arayarak borçlarını ödemeleri için baskı yaparak geçinir. Bu iş onu insanlıktan çıkarma noktasına getirmiştir. Bu detayı görmesi için kaderin hazırladığı oyun hazır onu bekliyordur. 
All for Love

Borç aldığı para yüzünden sürekli telefonla rahatsız edilen Dochul karısına işportacılık yaptığını söyleyemez. Kocasından gizlice hazırladığı yiyecekleri satan karısı da aynı yolu kullanmaktadır.

İki aşığın  mutlulukları üzerinde esen kara bulutların maddi kaynaklı olması aşklarını etkiler mi?

Rahibe olmak için gün sayan kızımız arada sırada kiliseye uğrayan yakışıklı idol  Jung hun'dan hoşlanmaktadır. Tanrıya ettiği duaların kabul olmadığını gördüğü her seferde kızıp, "senden hayır bekleyende kabahat" diye söylenerek intihar etmektedir. 

İntiharın son zincirinde doktor Yu-jung tarafından azarlanarak istemiyorsa rahibe olmaması tembihlenir. Yan yatağında yatan yakışıklı idol ise onu eğlendirmek için gösterilen bir ödül gibidir. 
All for Love
Yanında yatan hastanın hoşlandığı idol olmasının mutluluğunu yaşayan rahibemiz idole hayatının en zor günlerini yaşatırken kendi için güzel günler kurgulamaktadır.

Bir haftalık bir sürecin anlatıldığı film SAD MOVIE tadında. Yetenekli onlarca oyuncunun toplandığı yapım  iç içe geçen hayatların hikayesini anlatırken küçük detaylarla damakta güzel bir tat bırakıyor. 

Acısıyla tatlısıyla aşkın değişik uçlarını bir araya getiren film izlenmesi gerekenler kategorisinde yer alıyor. 
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...