28 Mart 2013 Perşembe

Sector 7

Sector 7
Jeju adası güneyinde bulunan bir petrol sondaj platformunda özel bir ekip araştırma yapıyordur. Ekoloji uzmanı ve doktorunda dahil olduğu kalabalık ekip düzenli testlerle çıkarılan sonuçları analiz ederek petrole ulaşmaya çalışıyorlardır.

Ekibin başında olan yeni atanan kaptan umudunu yitirmiş geri dönmeleri gerektiğini söylediğinde babası da aynı uğurda çalışmış olan  Hae-Joon (Ha Ji-Won) şiddetle karşı çıkar. Orada tonlarca petrol olduğundan emin olduğunu ve kendilerini bekleyen bu mücevheri denizin altından çıkarmadan gitmeyeceğini söyler.
Sector 7Sector 7

 Ekibin bir kısmı ailelerinin yanına giderken eskidende bu bölümde görev yapan Jung-Man (Ahn Sung-Ki) mürettebata katılır.Platformun çekilme işini denetleyecek olan Jung-Man son bir sondaj yürütme isteğinde bulunur.

Yapılan hazırlıklar sonrası su altına dalan Hae-Joon ve genç mürettebat platform ile ilgilenirken, bir anlık dalgınlık sonrası ilk dalışını yapan mürettebatın bağlı olduğu halat kayar. Acı bir şekilde arkadaşlarını yitiren ekip yeniden toparlanmaya çalışırken huzursuz bir ortam oluşmuştur. Peş peşe ekip içinde ölümlerin gelmesiyle ekip iyice gerginleşir. 

Hayatları tehlikedeyken ekip ruhunu koruyabilecekler midir? 

Sector 7Sector 7
Yaratık filmleri hayatımda zevk aldığım yapımlar olmadı hiçbir zaman. Bu filmde Ha Ji won var yanına da en gamzeli yakışıklısından Oh Ji Ho koymuşlar e kadroda çok kıyak diye izlenebilir diye düşünmemek olmazdı. 

Oturup yaratıklı film macerama başladım ve beklediğim gibi sevmedim. Ji Won unninin sevmediğim tek filmi olarak kayıtlarda dursun şimdilik. Umarım yanına yenileri eklenmez.

Ayrıca filme farklı bir gözle baksam istersek;
Sector 7
Sector 7 filmi biraz da Kore halkının "yaratıklı film çektik ki biz" lafına aldanıp sinema salonlarına akın edeceği düşünülerek çekilmiş bir yapım. Filmin ana teması 50 yıl içinde var olan petrolün çıkarılamaması durumunda olacaklar aslında. "Hain Japonlar yüzünden çıkaramadık petrolü dünyada petrol çıkaramayan 3 5 ülkeden biriyiz biz!!" diye dolaşan Koreli güzelliklerin bu ezikliklerinden çabucak kurtulmaları en büyük dileğim. 


İyi Seyirler


4 yorum :

 1. öncelikle şu salata surata ve öpücülü imzaya bi güleyim dur D::DD: abi dahisin sen oluumm böyle imza yok dünya üzerinde :D:D:D
  gelelim filme.. izlemedim.. neden yorum yapıyorum peki? çünkü bu bir hastalık.. senin bulokuna yorum yapmadığım zaman kendimi vefasızmışım gibi hissediyorum..
  ama elbette filmle alakalı olmasada söyleyecek bir iki şeyim var.. öncelikle nolur artık şu kadına kadın olduğunu hatırlatacak feminen roller verin yoğsam bu kadın maskülenliğe kendini kaptıracak.. bak nilken rüzgar olacak demedi demeyin...
  bide o yaratık ne abi yaa.. kadının onun karşısındaki ruhsuz duruşu ne yaa.. o resim karesi film hakkında bana çok fazla bilgi verdi tamam almıyım sağol...
  bizde çıkaramıyoz petrol oluumm ama çekiyoz mu canavarlı film çekmiyoz.. çektik mi yoksa.. yok yok çekmedik.. çektikmi lağnn oh yoon joo????

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. jkdklbjb Çok şapşal bir adamı yakışıklı gören masum köylüyü gördüğü rüyadan uyandırma amacından bunlar hep alkdsnjb

   Arya'm sen Hwang jin yi izlemedin mi orada hanım hanımcıktı Ji Won unni (: Kadınlığın haşin tarafında durması benim çok hoşuma gidiyor. Mırın kırın ederek dilini dışarı çıkarıp yalanarak dolaşan kadınlardan haz etmiyorum adfsşngjjafbg

   Bizim canavarlı filmlerimiz Badi ile başladı jafdsjmjkgbaba Van gölü canavarı ile son bulacak gibi jkdngvfjknga

   Sil
 2. oh ji ho var ben bu filmi izlerim deyip indirdiğim ama bi türlü elimin gitmediği bi filmdi bu.yazdıklarını okuyunca tamamen kafamdan sildim izleme ihtimalimi de.ben yaratıksız mutluyum :D
  bi dee DANli imza yapıyom derken böle ortaya böle bişi çıkacağını tahmin etmemiştim :)) çok şapşal benim bu kankam laa :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ortaya Dan koyunca akıllara bambaşka görüntüler geliyor genelde benim dışımda :D Benim için her daim şapşal o :D

   Oh ji Ho esas oğlangillerden filmde yer almış ama yoldan geçen adamdan fakı yok :D

   Sil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...