31 Temmuz 2013 Çarşamba

Fortunetellers / Ghost Sweepers

Fortunetellers / Ghost Sweepers

Fortuneteller

Para için her şeyi çöpe atıp yaşayan şaman ustası Park (Kim Soo Royüksek fiyat karşılığında yıllardır kimselerin girip yerleşemediği bu nedenle gelişemeyen köye kalabalık bir ekiple yola çıkar. Ekipte her dinden ve bölgeden insanlar vardır. Ekip otobüsle hayaletli köy sınırını geçtikten sonra garip olaylar baş göstermeye başlar. 

Yoldan çıkmak üzere olan otobüs içindeki insanların titreşimlerini hissetmeleriyle daha da karmaşık hal alır. Kendinden geçen insanlara şaman ustaları tarafından hazırlanmış tılsımlar yutturulur.
Fortunetellers / Ghost Sweepers
Ekipte yer alan ve bu işlerden anlamayan tek kişi gazetede son yazdığı yazı yüzünden neredeyse sürülerek ekibin içinde yerini alan gazeteci Chan Young (Kang Ye Won)'tur. Kızımız çocukluğundan beri tutkuyla bağlı olduğu mesleğin bir siperi olmuşken bundan vazgeçecek biri değildir. 

Daha ilk ayinlerinde büyük olaylar yaşayan ruh çıkarıcılar olayın altında yatan büyük parayı öğrendiklerinde kandırıldıklarını anlayıp orayı terk ederler. 
Fortunetellers / Ghost Sweepers
Hayalet Süpürücüler
Geleceği gören ufaklık Wol Gwang, bilimsel yoldan ruhların defterini düreceğini vurgulayan Seok Hyeon (Lee Je Hoon), gazeticiliği uğruna orada olan Chan Young , kapattığı gözüyle ruhları gören Shimin (Kwak Byeong Gyoo), yüksek ücret karşılığı ruhları geriye postalayan şaman Park ve dokunduğu eşyalarla geçmişi gören tarot ustası Seung Hee (Woori) hariç.

Kurulan ekip kendi aralarında bölüşecekleri milyonlar ile işlerine devam ederler. 
Fortunetellers / Ghost Sweepers
Lee Je Hun
Korku öğeleri barındırmasına rağmen kullanılan komik unsurlar nedeniyle bizde ki "beceremedik bari korku komedi diyelim en azından yeni bir tür olur" mantığının yolundan gitmiş film .

Etrafta ürkütücü bir ruh varken bunu es geçip gülüp eğlenmek benimde işime gelir orası ayrı ama film izlerken ya korkayım ya güleyim istiyor deli gönül.

Film kadrosu oldukça tanıdık isimlerden kurulu. Kim Soo Ro'nun yine ahjushi ilan edildiği filmde karizma işi bu kez Just Friends'teki rolüyle gönlümü kazanan şapşal Lee Je Hun'a bırakılmış. 


Garip bir korku komedi izlemek istiyorsanız buyurun
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...