28 Aralık 2013 Cumartesi

Ghost In The Shell

 2029 yılında, yarı makineleşen insanların zamanında, onların beynine girip bilgi çalmak oldukça basit hale gelmiştir. Kukla ustası nickli bir bilgisayar korsanı insanların hafızalarıyla oynayıp onları ele geçirerek üst düzey bilgilere ulaşmayı hedefler. cinsiyeti ve nasıl biri olduğu hakkında hiçbir bilgi bulunmayan bu hayalet hackerı durdurması için özel bir örgütü görevlendirir. 
Ghost In The Shel animesi Mamoru Oshii tarafından yapılmış 1995 tarihli bir yapımdır. Gösterime girdiğinde beklenen ilgiyi göremese de animenin değer kazanması sayesinde yükselişe geçmiş ve kült yapımlar arasına girmiştir. Bilimkurgu türünün en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilir. Ayrıca bu eser Masamune Shirow'un aynı adlı mangasının perdeye yansımasıdır.


İnsanoğlunun geleceğine dair varsayımlarda bulunan anime bir parça matrix tadı verirken mekanikleşen insanoğlunu da görmemizi hedefliyor.
Ayrıca: Japonya ile aynı anda Amerika ve İngiltere'de gösterime giren ilk anime olmuştur. Ve etkileyici jenerik parçası "Making Of A Cyborg" Antik bir japon dili ile seslendirilmiştir.


4 yorum :

 1. bu sıralar eşimle anime izliyoruz bu nedenle bu anime daha çok ilgimi çekti güzele benziyor. ancak araştırma yaptığım zaman birkaç versiyonu var gibi görünüyordu (iş yerinde olduğum için daha detaylı inceleyemesem de). eğer versiyonları var ise benim için tavsiyede bulunabilir misin??? teşekkür ederim ve ellerine sağlık :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ghost In The Shell : 2.0 bu filmin çizimlerinin iyileştirilmiş hali deniliyo..eski çizimlerden hoşlananlar için 1995 yapımını tavsiye ediyolar..ayrıca bu film harici 4 film ve 3 tanede dizi yapılmış..izleme sırası ise bu şekildeymiş..

   1.Ghost in the Shell - The movie (1995) - Movie
   2.Ghost in the Shell: Stand Alone Complex ( ilk 26 bölüm ) - Tv Serisi
   3.Ghost in the Shell 2: Innocence ( 2004 ) - Movie
   4.Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG ( ikinci 26 bölüm ) - Tv Serisi
   5.Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man ( 2005 ) - Movie
   6.Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG - Individual Eleven ( 2006 ) - Movie
   7.Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society ( 2006 ) - Tv Special
   8.Ghost in the Shell 2.0 ( 2008 ) - Movie

   Sil
  2. çok teşekkür ederim bu kadar çabuk cevap beklemiyordum açıkçası çok çok ama çok mutlu oldum ellerine emeğine sağlık :D :D :D

   Sil
  3. ne demek..yardımcı olabildiysem ne mutlu.. ^o^

   Sil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...