8 Eylül 2015 Salı

Sweden Laundry: İsveç Çamaşırhanesiİşinden kovulduktan sonra aldığı tazminat ve bir miktarda tefeciden aldığı parayla açılabilecek en farklı dükkan herhalde çamaşırcı olurdu. Bu ilginç ve eğlenceli dizinin çıkış noktasıda buna dayanıyor.
Başrolümüz ölen büyükannesinin ona verdiği garip yetenek/ lanet sonrası çamaşırlarını bırakan insanların hayatlarından parçalar görmeye başlar. Hikayemizde bu kısımla eğlenceli bir hale geliyor. Kafe görünümünde açılmış bir çamaşırcıyı İsveç reklamına çevirmesini bilen yapım oldukça keyifli, çerezlik bir yapım. İzlerken keyif alacaksınız.


Kızımız her daim başrolü kanatlarının altında tutan sakar, garip, daimi şekerlik abidesi kız olarak karşımızda. İlk aşkının yoksunluğundan kendini iyice salmış kızımız sürekli biricik hayalleri ve umudu olan oğluşu ve güzelliğini kendisinden alan küçük kızını üstte tutan annesinden oluşan ailesiyle yaşamaktadır. Evin düzenli tek gelir kaynağı olan kızımıza ek olarak evin baskın annesi güzellik malzemeleri satarak para kazanmaya çalışır.

Daha önce iki öğrenimini yarım bırakan ve fazla zeki olmasıyla övünen ve bencillikte sınırları zorlayan abisi, ünlü bir yıldız olamadan çoktan o hayalin gözlerini kör ettiği kız kardeşi, her daim para tırtıklama uzmanı olmuş annesi, koşulsuzca onu seven büyükannesi, abisinin yakın arkadaşı olan ilk aşkı, tefeciliği ile övünen yakın arkadaşı...Karakterlerin hepsi ayrı eğlenceli neredeyse (: Kırık yan karakterler beni her zaman çok fazla çekmiştir içine :3 Yani demem o ki izleyin siz bu kırık tipleri ;)


2 yorum :

  1. Biri bu dizi hakkında yazı yazsın ve diziyi önersin diye bekliyordum :) en kısa zamanda izlemeliyim, teşekkürler yazı için :')

    YanıtlaSil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...