16 Kasım 2016 Çarşamba

Paprika: Düşlerin Peşinde

Paprika, anime
Dr. Atsuko Chiba bir psikoterapisttir.  Dr. Tokita'nın icadı olan DC-MINI ile başka insanların rüyalarına girer ve yaşadığı sıkıntıların kaynaklarını bulup tedavi eder. 

Yüksek teknoloji ile üretilmiş bu cihaz insanlık için oldukça önemli bir cihazdır ancak iyilik barındırdığı kadar kötülük de barındırır. İnsanların sorunlarını tespit edebilmek için kullanıldığı gibi onları birer robota dönüştürmek içinde kullanılabilir. 
Paprika, anime
Paprika, anime
Araştırmalar devam ederken malum nedenden ötürü DC-Mını prototiplerinden biri çalınır. Dr. Atsuko olayın peşine düşer. 

Laboratuvar'da bu müthiş buluştan haberdar olan araştırmacılardan bir kısmının akıl sağlıklarını yitirmesi ile birlikte Dr. Atsuko çalınan DC-MINI'nin insanların zihinlerini yok etmek üzere kullanıldığını anlar. 
Paprika, anime
Paprika, anime

Yasutaka Tsutsui'nin 1993 tarihli ve aynı isimli romanından uyarlanmıştır.Rüya ile gerçekliği sarmallayan, bilinçaltına çok şık göndermeler yapan, sakin bir ortamda dingin bir kafayla izlenmesi gereken oldukça iyi bir anime. Satoshi Kon'un daha önce  Perfect Blue filmini de paylaşmıştım. Kendisi dikkat çekici filmler yapmasına rağmen pek ön plana çıkamamış, sıkı anime takipçilerini saymazsak, bir yetenek. 


Paprika, anime

İzleyin, ve rüyaların peşinde dolaşmanın keyfini çıkarın efendim...

4 yorum :

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...