27 Kasım 2016 Pazar

Taiyo No Uta: Bir Film Bir Dizi

Taiyo No UtaTaiyo No Uta
Kaoru, güneşe alerjisi olduğunu öğrendiğinde ufacık bir çocuktur. bütün hayatını güneşten saklanarak geçirmiştir ve bu nedenle ömrünün oldukça kısa olduğunu bilir. En büyük tutkusu olan müziği yapmak için geceleri sokaklarda çalmaya başlamıştır. Sonunda bir yapımcının dikkatini çeker. 

Şans eseri sokakta insanlara yardım eden bir genci fark eden bir gün. Farkında olmadan gözü sokakta onu aramaya başlamıştır. Bu yardımsever Fujishiro Kouji 'dır ve Kaoru onunla bir şekilde tanışır. 

Ölmeden önce kalbindeki hisleri dinleyen Kaoru sevdiği adamla zaman geçirmeye başlar. Sona doğru geri sayımı yaparken acı kadar mutluluk da yanındadır.


Taiyo No Uta


10 bölümlük bir hikaye. Güzel şarkılarla sarmalanmış, duyguları oldukça net yansıtan bir dizi. Hastalık konulu hikayeleri anlatırken Japon senaristlerin durdukları yeri oldukça seviyorum. Film de ise konu daha yayılmadan ve direkt olarak verilmiş.

Dizide duygular bölüm uzunlukları nedeniyle dağılırken, film oldukça nokta vuruşu yaparak daha duygular sıcakken sizi sarıp sarmalıyor ve ele geçiriyor. 

Taiyo No Uta
Taiyo No Uta

Ancak hem film hem de dizi izlenmeyi sonuna kadar hak ediyor bence. Zamanınız bolsa diziyi, kısa ama öz olsun diye düşünüyorsanız filmi tercih edin. 
2 yorum :

  1. Teyzem de güneş alerjisi var ama o abartmıyor böyle , - film yani - ^^

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. sfafasfwejhbjh Güneş alerjisi tanımı fazla hafif kaçmış sanki :/

      Sil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...