14 Mart 2017 Salı

The Wailing / Goksung / Feryat

The Wailing
Her zamanki monotonluğunda hayatın devam ettiği dağ kasabasının yeni bir konuğu vardır. Sessiz ve gizemli Japon kasabalıdan uzakta olan bir evde yaşamaya başlar. Ancak o geldikten kısa süre sonra kasabadaki hayatta değişimler başlar. İnsanlar garip davranışlar sergiledikten sonra ölürler.Halk bunu adama bağlasa da polis araştırması sonucu dadan toplanan yabani mantarı göstermektedir.

 Yaşanan olayların büyümesi ve polis memuru Jong-goo'nun ilgisini çekmesi üzerine olaylarla ilgilenmeye başlar ancak aynı belirtiler kızında da görünür. 
Şimdi hem olayı çözmek hem de kızını bu beladan kurtarmak zorundadır. Annesinin zoruyla olaya karışan şaman Il-gwan olayların gidişatını değiştirecek, farklı bir bakış kazandırarak Jong goo'nun iki arada kalmasına neden olacaktır.

The Wailing

The Wailing

Her kaynakta başka bir isimle anılan, eşine az rastlanır bir film. Resmen nüanslarla renklendirilmiş, siyahın tonlarıyla üzerinize çöken bir karabasan gibi. Oldukça keyifli ve küçük kızın takipçisi olacağınızdan emin olarak ayrılacağınız bir film. Kore gerilim filmlerinin ilerideki yönünü bile değiştirebilir, izleyip göreceğiz.  

2 yorum :

  1. Gerilim de koreliler çok güzel filmler ortaya çıkarıyor , bunu da çok merak ettim şimdi ^^

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Cidden çok iyiler, bu film oldukça olumsuz yaklaştığım ama sonunda bayıldığım bir film oldu

      Sil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...