10 Haziran 2012 Pazar

Akunin / Villain 2010

Akunin_Villian_2010_japonese_film_satoshi
 Konusu:Yuichi Shimizu (Satoshi Tsumabuki) annesi tarafından küçük yaşta terk edilmiş, Nagazaki'deki bir köyde büyükannesiyle yaşayan biridir.Bir arkadaşlık sitesi sayesinde Fukuoka'da sigortacı olarak çalışan Yoshino Ishibashi (Hikari Mitsushima)'yle tanışır. Birkaç kez buluşurlar. Bu buluşmaların sonunda kız başka birine giderken Yuichi elleri bomboş bakakalır giden kızın ardından. 


Bir kıskançlık anında Yuichi kendini kaybeder ve Yoshino'yu öldürür.Bu cinayetin faili olarak kızla en son görünen Keigo Masuo (Masaki Okada) göz altına alınır. Yuichi olanlardan bir haber gibi hayatına devam eder. 
Akunin_Villian_2010_japonese_film_satoshi
Akunin_Villian_2010_japonese_film_satoshi
Akunin_Villian_2010_japonese_film_satoshi
Sıkılmaya başladığı dönemde ise bir anda karşısına eskiden mailleştiği  Mitsuyo Magome (Eri Fukatsu) çıkar.  Mitsuyo, erkek giyim mağazasında çalışan, kız kardeşiyle yaşayan, sıradan bir hayat süren biridir. Uzun zamandır yalnız kalan kadının tek çaresi bu site sayesinde konuşabildiği bu erkektir. İki yalnız ruh buluşmaya başlar ve kendilerini aşkın kollarına atar.  Buluşmalar sırasında Yuichi cinayetten aranan ve kaçmak zorunda kalan biri olduğu bilgisini kadınla paylaştığında ikilinin önünde iki seçenek vardır.
Akunin_Villian_2010_japonese_film_satoshi
Japon gülü'm Satoshi Tsumabuki düşünmüş ne yaparsam çirkin olabilirim demiş ve gidip kafasını bu iğrenç sarıya boyamış (: Bu haliyle ancak yalnız kalan erkek rolüne girebileceğine kendisini inandıran güzellik film sonunda çıkardığı harika performansla alkışları toplamayı bilmiş :D


Sanal alemin etkilediği dünyalar mı desek yoksa Japonya'da sıkça görülen robotlaşmış yaşamın getirisi olarak mı görsek? Hayat tarzını sorgulayarak kendilerine büyük sonuçlar çıkarmış Japon kardeşlerimiz bu filmin sonunda. 
Akunin_Villian_2010_japonese_film_satoshi
Akunin_Villian_2010_japonese_film_satoshi
Yalnızlık duygusuna gömülerek izlediğiniz film sinema çevrelerinde oldukça  beğenilmiş ve ödüllerle dönmüştür.  Filmin sonlarına doğru tırmanan gerilim ve dramatik olgular iç karartıcı mı yoksa dehşet verici mi çözümleyemedim.  


Aşkın yollarında saplantılı bir aşık olmak iyi mi yoksa sadece bu oyuna kurban mı gidiyoruz? Oldukça enteresan ve izlenmesi gereken bir yapım bence ;) Film cinsel ögelerde barındırıyor ama neredeyse türk dizileri kıvamında :P Bunu ciddiye alacağınızı düşünmüyorum bakın :D 
Akunin_Villian_2010_japonese_film_satoshi
Hadi şimdi kalkın, Akunin izleyin ve bir kere daha düşünün :D Çok tehditkar oldu ama yakışır :P


Filme dair bir trailer:
2 yorum :

  1. Aman Tanrım saçlar gerçekten berbat!=D Ama güzel bir filme benziyor ben de listeme ekledim^^

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Saçları tartışmıyorum bile :( İzle bence

      Sil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...