7 Haziran 2012 Perşembe

Moon To / Koruma Protégé 2007

MoonTo_Koruma_Protégé_2007_hongkong
 Konusu: Özel ajan Nick’in (Daniel Wu) görevi suç patronu Banker’ı (Andy Lau) adalet önüne çıkarmaktır. Bunun için son birkaç yıldır farklı bir kimlikle yeraltı dünyasına girmiş ve Banker’ın has adamlarından biri olmuştur. Onun aleyhine yeterince delil topladığına inanan Nick, üstlerinden gelen emir üzerine gizli görevine devam emek zorunda kalır. Çünkü teşkilat, Banker’ın arkasındaki asıl patronun peşindedir. Banker’in en güvenilir adamlarından biri haline gelen Nick, elde ettiği para ve güç ile gerçek kimliği arasında bocalamaya başlar. (Alıntı)


Uyuşturucu kaçakçılığı ve keşler üzerine kurulu hikayenin ana karakterlerinde Çok sevdiğim iki As oyuncu oynuyor.  Andy Lau ve Daniel Wu ikilisini yan yana izlemek bende ayrı bir zevk oluşturuyor ne hikmetse (:  Bu muhteşem ikili ve Hong Kong uyuşturucu trafiğinin işlendiği bu film garip hissetmem neden oldu. 
MoonTo_Koruma_Protégé_2007_hongkong
 MoonTo_Koruma_Protégé_2007_hongkong
MoonTo_Koruma_Protégé_2007_hongkong
 Filmin Daniel Wu kısmında ağırlık olması ve burada yaşanan duygusal tepkimeler filme bakışımı değiştirdi resmen. Uyuşturucu ve yaşattıklarına dair oldukça etkileyici ve güzel bir filmdi benim için. 

Kore ve Japon sinemasına ara vermek istediğinizde izleyeceğiniz ideal bir yapım.  Konu itibari ile uyuşturucu ve getirdiklerini işlediğini unutmayın :D Gerilim yüklü ilginç ve güzel bir film ;)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...