4 Temmuz 2012 Çarşamba

İstanbul Macerası Devam Part 2


Gezimin 2. tur ayağında üniversitedeki kankamın yanında aldım soluğu (: Öncesinde kuzenime uzun bir liste verip gideceğim kişilere dair onlarca bilgi verdiğimi eklemeliyim ayrıca :D (Annecim sen bu kadar ilgilenseydin bu halde olmazdım bence :P Şaka maka cadıyı da çok özledim )

İstanbul'un en güzel yerinde Kuzguncuk'ta yaşıyor arkadaşım. İlk gittiğimde akşamüstü çaylarımızı içmek için Beylerbeyine yürüyüp eğlenceli dakikalar yaşadık. 2 köprünün arasında kahvelerimiz yudumlarken diğer arkadaşlarla yaptığım telefon konuşmalarında bol bol fırçalandım ^^ Gitsem kabahat kalsam büyük suç NE yapacağımı hala çözemedim (:


Neyse fendim her sabah uyanıp yemyeşil sokakların arasında 3 5 dakika yürüdükten sonra yapılan kahvaltı ve üstüne içilen türk kahvesinden sonra yapılan İstanbul keşifleri gibisi yokmuş cidden :D Özellikle kankamın İstanbul rehberliği dillere destandır. Vapur üzerinde ilerlerken saniyeler içinde bütün İstanbul'u gezdirebilme yeteneğine sahip nadide çiçeğimdir kendisi :D asdasd Çiçek lafına içerlerdim ben olsam :P 


Her gün 3 5 düğün fotoğrafı çekiminin orta yerinde kaldığımız bu güzel yerleşkeye bayıldım ben <3 Kuzguncuk duyduğum kadar güzel ve etkileyiciymiş cidden. 


Orada yaşayan insanlar gibi haykırma eylemindeyim bende artık. 
Kuzguncuk SET değil SEMT'tir.

İki can dostu birbirine düşürme kapasitem var sanki :D Neyse efendim vapur seferlerinde dikkate alınması gereken bir kaç bilgi vereyim hemen.


*** Antalya'dan gittim diyerek elimden bir şal olsun bir ceket olsun bırakmayan ben bile boğazın gazabına uğramış ve bol bol "Burnumu Antalya'da bırakmalıydım " diye söylendiysem varın gerisini siz düşünün ve üstünüze bir şey almadan binmeyin vapurlara.


*** Gülhane Parkında Hayvanat Bahçesi yok, yıllar önce kaldırılmış. Gereksiz bir bilgi gibi gelebilir ama emin olun İstanbullu bir çok insan bu bilgiyi bilmiyor ve sizi kandırıp onca yolu götürdükten sonra şok bilgiyle saf saf bakmanıza neden olabiliyor :D Ayrıca bu Gülhane Parkı'ndan  Has bahçe çıkma ihtimali nedir pek inandırıcı gelmese de hayvanat bahçesi bozgunu sonrası bu ihtimale sıkı sıkıyı,a sarıldım ben :D


*** Tarihi yarımada hala inşaat alanı gibi, ayakkabı seçimlerinizi ona göre yapın hanımlar (: Bileğimi Sultan Ahmet'te bırakıyordum ben :D 


*** Uzak Doğulu turist sayısı oldukça yoğun cidden Sultan Ahmet civarında özellikle ve bu gençlerin direkt anneleriyle görüşmek istiyorsanız yönünüzü Antalya'ya çevirmelisiniz :D Omoniler hep burada haksızlık ama bu yaa!


*** Kuzguncuk'a dair nadir fotoğraflardan o muhteşem evlere aşık olup tek bir fotoğraf bile çektirmemek ??? Kendimle gurur duymanın çok ötesindeyim saygılar (:

İstanbul'a dair öğrendiğim bilgilerin ana kısmını burada oluşturdum. Misal Antalya'da nadir görülen ve uzak ve şirin yaratık olarak değerlendirdiğimiz Martıların aslında asabi ve yaygaracı yaratıklar olduğunu öğrendim. 


Ayrıca kendi cinsleri dururken kargalarla flört uçuşları yapmaları (:  Martı uzaktan sevmek en güzeliymiş be annem seni (:


Kadıköy' ün keşfi ve Üniversite arkadaşlarımla buluşmam da bu günler içinde oldu. Bir arkadaşımızın doğum günü etkinliğinin denk gelmesi üzerinde yeniden ve kaldığı yerden bol bol kahkaha atarak geçirdiğim sıcacık saatlerdi. Darbukayla önümüzü kesen ufaklıktan kurtulmak için elindeki darbukayı alıp çalmaya kalkan arkadaşı hala tanımıyorum ^^ 


Geçen sürede neler olmuş nasıl ilerledi her şey ve hala büyümemiş olan bu çocuklar neden bu halde :D Özlemişim hepsini 


Geçen günlerin ardından blogger arkadaşlarla ayarlanmış olan toplantıya gidişim engellenmezdi. Kankama uzun uzadıya durumu anlatma taraftarı olmadığım için veli gibi başımda bekledi Cevahir içinde ama olsun "Böbrekler hala yerinde" diye attığı mesajları okudukça oldukça eğlendim (: 


Hem bu buluşma sayesinde öncelikle bir çemkirme üstadı olan @Lafea başta olmak üzere dünyalar tatlısı  @minikprof, @arwentry ve en çok karanlık tarafını sevdiğim @winpohu ile tanışıp kaynaştık (:  Bir sonraki paylaşımda kızlar ve geriye kalanlar üzerine bir yazı patlatırım :D

4 yorum :

 1. sen var ya benim karanlık tarafımı seven tek kişisin hadi yeni yazıyı bekliyorum ben :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tek olmak güzeldir ^^ Ama senin karanlık tarafın eğlenceli yüzünü bir gün herkes keşfedecek bence ;)

   Sil
 2. Dünyalar tatlısı minikprof ve çemkirme üstadı La Fea... Pekii ben de konuşmam bundan sonra.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Feam yaaa Sen buna alındın mı cidden??

   Senin yerin ayrıdır bilmelisin bunu ve çemkirmek bu cadının en sevdiği sporlardandır kötü bir anlamda asla kullanmam :D Her hangi bir alınma durumunda buyurun efendim kuaförün zevkle katlettiği saçlarım emrinize amade :D

   Sil

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...