27 Kasım 2012 Salı

Train Man: Densha Otoko

Densha-Otoko
2005 yapımı, çok eğlenceli, yaşanmış bir öyküden senaryolaştırılmış, 11 bölümlük bir yapım Densha Otoko

Trende  karşılaştığı ve hayran olduğu bayanın bir sarhoş tarafından rahatsız edilmesine dayanamayıp tepki gösteren Otakumuz bu bayanın kendisine teşekkür etmek için adresini sorması üzerine umutlanır ve evine ulaşır ulaşmaz üye olduğu bir grupta başına gelenleri Densha Otoko nickiyle anlatır ve yardım ister. 
Densha-OtokoDensha-Otoko
Anında kendi dünyalarında yaşayan ve soyutlanmış onlarca Otaku bu yardım çığlığına cevap yazar. Kimileri biraz eğlenmek için kimileri alay etmek için yazmaya başlar ama giderek heyecanlı bir arkası yarın olayına dönüşür Densha Otoko'nun hikayesi. 


Birbirlerinin yüzünü görmeyen onlarca kişi ilk buluşmaya giden Densha için fikirler bulmaya çalışır, onunla heyecanlanır ve yaşadığı olayları duymak için akşam olmasını beklemektedir artık. Bu hikaye duyuldukça forum büyür, yorumlayan insan sayısı artar. 

Densha Otoko aşk macerasında Otaku olmaktan vazgeçmeye çalışırken ona akıl veren bu sanal dostları da hayatlarını sorgulamaya başlarlar. Densha Otoko onlarında yeni bir adım atma kaynağı olacak. 
Densha-Otoko
Özel bölümüyle yapılan tanıtıma göre 2005'in aşk dizisiymiş. Oysa bir Otaku'nun aşka ulaşma çabasını izliyoruz. Açılışında görünen anime diziye özel olarak tasarlanmış (ki oldukça keyifli bir çalışmaydı). 

Densha-OtokoDensha-Otoko
Dizinin yoldan geçen adamları arasında Zettai Kareshi'miz ile Rich Man'imizde ve hatta Maki Horikita da var. 

Çok keyifli bir dizi, ilginç bir konu etrafında dönen bu tür dizileri arayacağınızdan eminim ^^ Şimdiden İyi seyirler (:
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Kazana Attığınız malzemelerle daha lezzetli iksirler ortaya çıkacak ^^
Nihahahaha Yorumunuzu Eksik Etmeyin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...